Mun oma pieni tyttöseni sai jonkinlaisen kohtauksen tänä iltana.
Tyttö on luonteeltaan todella pirteä ja ADHD vikaa on todella paljon. Eli eloisa kyllä on.
Ei yleensä rauhoitu sylissä, mutta huomasin tytön menevän ihan veltoksi ja sen suusta valui kuolaa.
Sydän hakkasi tytöllä todella lujaa, mutta tuntui kuin se olisi ollut sikeässä unessa.
Selkään taputtelujen jälkeen tyttö taas piristyi, mutta olen huolestunut tietenkin.
Voiko joku ystävällisesti kertoa hiukan että onko tapahtunut tälläistä tilannetta kenellekään muulle?
Tuollaisen shokin jälkeen aion kyllä tämän yön valvoa ja tarpeen vaatiessa lähteä lääkäriin.
paniikki
4
620
Vastaukset
- tämä linkki
http://www.vs-fretit.com/bb/viewtopic.php?t=1373
vaikutti tytön käytös tuollaiselta? Jos vaikutti, niin tuskin on syytä huoleen.- huolestunut äityli
en osaa sanoa että tyttö olisi nukkunut..
Silmät hänellä oli ihan kokonaan auki ja se oli niin pelottava tilanne kun ruumis meni ihan veltoksi.
- tuli
mieleen insulinooma. Siinä tosin on paljon muitakin oireita kuin tuo syljen eritys. Itse olen kaksi frettiä menettänyt tuolle sairaudelle, joten jos yhtään epäilet, että frettisi on sairas, niin vie se lääkäriin ja pyydä ainakin aluksi mittaamaan verensokerit. Kannattaa googlata ja tutustua sairauteen joka tapauksessa, on sen verran yleinen harmi näillä.
- .-.-.-.-.-.-
mullekkin tuli ekana mieleen insulinoma. se on tosiaan yleistä freteillä. yleensä ei aivan pennuilla, 2v jälkeen oireita alkaa ilmaantua, voi myös tulla vasta paljon myöhemmällä iällä ns. vanhuuden sairautena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke653286- 1422327
- 921868
- 1711559
- 861439
- 651426
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?741399- 691182
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771140Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t341088