Oikeusturva

Onkos KO saanut ohjeet että vakuutusyhtiöiden valheiden pitää voittaa oikeudessa.
2121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikki millä saadaan säästöjä aikaan on ohje. Ja siten voi enempi omaa palkkaa nostaa.

Äänestä
  • Ainakin tavallisen tallaajan oikeus voittaa aina työmiehen vakuutusyhtiön toivomalla tavalla, olkoon oikeus vaikka millainen tahansa. Vaikka ruususen luontoinen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heil brax kirjoitti:

Onkos KO saanut ohjeet että vakuutusyhtiöiden valheiden pitää voittaa oikeudessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu