kuiva iho rv 16.

miten teillä muilla, minulla nyt r 16 menossa ja iho tosi kuiva, maha ihan kesii kun on niin kuiva iho, yöllä kynsin mahaa niin että aamulla iho aivan kipee ja hellä, pitä raskaa olette käyttäneet, itse olen ostanut ihan normi kosteusvoidetta eikä mitään apu.
3212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Viime raskaudessa rasvailin vauvavatsaa Bepanthon Lotionilla. Auttoi mulle tosi hyvin. Apteekista saa.

Äänestä

ostanut Ceralanin öljyä, jota laitan kostealle iholle suihkun jälkeen. Auttaa. Ja toinen mitä käytin kans, mut hankala levittää, ihan normaali vauvaöljy. Toisaalta sitäkin kai saa pumppupulloissa.

Äänestä

Itse vaihdoin raskauden alussa suihkugeelini öljyä sisältävään. Helpottaa rasvauksen tarvetta kun iho ei kuivu suihkussa. Ja rasvoista paras on tummeli. Se on sitten oikeasti rasvaista kamaa, suosittelen laittamaan yöksi niin ei päivällä vaatteet likaannu. Itselleni paras apu atooppiseen ihottumaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, kirjoitti:

miten teillä muilla, minulla nyt r 16 menossa ja iho tosi kuiva, maha ihan kesii kun on niin kuiva iho, yöllä kynsin mahaa niin että aamulla iho aivan kipee ja hellä, pitä raskaa olette käyttäneet, itse olen ostanut ihan normi kosteusvoidetta eikä mitään apu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu