olisin täältä kysellyt,löytyisikö tätä kautta meidän cockerin sisaruksia.nimittäin meidän koira kuoli 3-viikkoa sitten.ell lääkäri oli sitä mieltä että olisi ollut maksassa vikaa pennusta asti.ettei maksa toiminut kunnolla.jouduttiin lopettamaan meidän rakas.meni viikossa niin huonoon kuntoon,että ei voinut tehdä mitään.käytiin ell lääkärissä joka päivä mutta ei auttanut mikään.suru on kauhea koska hän oli vasta 2-vuotias.eli kuka olisi ostanut 2-vuotta sitten cockerin vaasasta.pentue syntynyt 21.01-2007.olisin kiinostunut onko muut koirat terveitä.kiitos!
meidän rakas cockeri
satut
1
545
Vastaukset
- Lerpattava luppakorva
soita Kennelliittoon/rotujärjestöön.Sieltä saat tietää pentuesisarusten omistajien yhteystiedot, jos pentue on rekisteröity eli ostit aikanaan rotukoiran.Koiranetistä löytyy terveystietoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392507
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait32277Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381373- 841330
- 631211
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40959Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124853- 31771
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi25623Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58596