Mitäs teksi?

Nyt hallussa 17 kämppää, osa jo velattomia n. 60% velallisia. Osaan on tulossa putkiremppa siis mitähän tekisi tässä talouden tilanteessa? Pidänkö kaikki kun maksaavat toinen toisensa vai vedänkö kaikki rahoiksi ja muutan tallinnaan?
31076
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eli kaverilla 17 asuntoa ja noin 60% velkaa tarkoittaa että 10 velatonta ja 7 velalla.

Ympäri suomea? Riippuen paikkakunnasta, mutta sanotaanko näin, että pidä ja nauti tulosta. Tuolla varallisuusmäärällä kuittaat äkkiä pois muutamat rempat. Totta kai kannattaa harkita jos on asunto johon tulossa remppa ja saat myytyä sen hyvään hintaa suhteessa remontin jälkeiseen vuokratasoon niin myy pois.

Hatunnosto½!

Äänestä

Onko sinulla 17 asunnon kiinteistö, vai yritätkö väittää meille, että sinulla on omistuksessa kokonaisia kiinteistöjä 17 kpl vuokrattuna eteenpäin?

Jos asuntosijoittaminen on noin laajaa, luulisi omistajan olevan sen verran perillä asioista, että laittaisi tällaiset jutut asiaankuuluvalle palstalle. Jos taas kyseessä todella on kiinteistöt, luulisi niiden omistajalla olevan parempiakin tietolähteitä ja muutakin tekemistä kuin pyöriä suoli24-palstalla.

Äänestä
  • Kuule jostainhan se tieto on haettava ;) Kato kun ei vaan ole sita rahaa... Mulla on 11 kiinteistoa ja olen yhta unto,kuin tyyppi jolta yleensa ongin tietoja itselleni;joka puolestaan omistaa kolmisenkymmenta asuntoa. Ei se tarkoita,etta jos on asuntoja ja taloja,etta silla suur-omistajalla on rahaa riittaviin lakipalveluihin tai edes punteista kulumattomiin farkkuihin. Hyva kun on edes kaksi paitaa kaapissa... Mulle ainakin sijoittaminen asuntoihin on elamantapa. Vitosella paiva,ite mikroskooppisessa luukussa ja 24h tyopaivat ja nain saa 2 yksiota vuodessa. Viela 4v nain ja siirryn suoraan elakkeelle. Kateelliset vois ite kokeilla samaa... Eli anna anteex meille koyhille asuntosijoittajille. Ilmaisten lakipuhelimien yhteystietoja odotellaan edelleen ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinteistösijoittaja kirjoitti:

Nyt hallussa 17 kämppää, osa jo velattomia n. 60% velallisia. Osaan on tulossa putkiremppa siis mitähän tekisi tässä talouden tilanteessa? Pidänkö kaikki kun maksaavat toinen toisensa vai vedänkö kaikki rahoiksi ja muutan tallinnaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu