Onko sonnit keskenään? EI
Onko koppelot keskenään? EI
Onko osa miehistä ja naisista keskenään Kyllä
Miksi??
tarve nautintoihin, tarve himojen tyydyttämiseen, mikään vanha ei kelpaa,
Miksi noin??
ihmisen mielikuvitus on mennyt mustaksi kaikesta pahasta,turhuudesta,tarpeettomasta....
sanalla sanoen synnistä.
Onko koppelot keskenään? EI
Onko osa miehistä ja naisista keskenään Kyllä
Miksi??
tarve nautintoihin, tarve himojen tyydyttämiseen, mikään vanha ei kelpaa,
Miksi noin??
ihmisen mielikuvitus on mennyt mustaksi kaikesta pahasta,turhuudesta,tarpeettomasta....
sanalla sanoen synnistä.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kyllä jotkut eläimetkin homostelevat.
ei ymmärrä.
Tätä samaa roskaa aina vaan.
Homoseksuaalista käyttäytymistä esiintyy sadoilla eläinlajeilla.
Teillä alkavat nämä jankutuslevyt olla niin naarmuisia, että jäävät jatkuvasti junnaamaan paikoilleen.
Tutkijat ovat todenneet homoseksualismin olevan yleistä kaikilla nisäkkäillä, mutta varsinkin lähisukulaisillamme apinoilla.
arviolta n. 5% - 10% kaikista nisäkkäistä omaa homoseksualista käyttäytymistä. Ihminen ei ole tässä suhteessa mikään poikkeus, vaan käyttäytyy aivan "luonnollisesti"
Näin kerran erään dokumentin, jossa todettiin homoseksualismin yleistyvän samassa suhteessa mitä suurempi populaatio asuu samalla reviirillä / alueella. Voi vain miettiä olisiko homoseksualismi Jumalan suunnitelma liikakansoituksen torjumiseen. Homothan eivät tunnetusti lisäänny...
Ande
Homoseksuaalisuus, ei homoseksualismi.
Jos jollakin heterolla on poikkeama haluta samaa sukupuolta, voi kyseessä olla ismi. Muutoin se on seksuaalisuus siinä missä muutkin seksuaalisuudet.
viestiketjun aloittajalle en viitsi kommentoida mitään, niin hedelmättömään maaperään ei edes typerys siementä kylvä!
...ettei ketään ihmistä saa pilkata tai vainota esim. poikkeavan seksuaalisen suuntautumisen vuoksi.
Siksi ei ole tapana osallistua erilaisille yhteis"kristillisille" homojen vastaisille marsseille jne. Eikä myöskään kirjoitella kuten nimimerkki -JTA-.
Mutta tämähän ei ole vl-palsta vaan tänne saa kuka tahansa kirjoittaa mitä sylki suuhun tuo.
Nyt kun hompelit ja lespot rekisteröityy niin yritykset voi siirtää noiden henkilöiden työpaikkahakemuspaperit suoraan roskakoriin.
Ei ihmisen värillä ole väliä mutta ei nyt aivan kieroon kasvanut saa olla.
...Sillä se kieltää myöskin ihmisen syrjinnän rodun, uskonnon tai seksuaalisen suuntautumisen takia.
>>
Nyt kun hompelit ja lespot rekisteröityy niin yritykset voi siirtää noiden henkilöiden työpaikkahakemuspaperit suoraan roskakoriin.
>>
Noin voivat jotkut tehdä, mutta niin tehdessään he rikkovat räikeästi Suomen lakia!! Laki kieltää kaikenlaisen syrjinnän seksuaalisen suuntautumisen takia mm. (työpaikkaa haettaessa )
Tiesitkö muuten että kaikkien eniten homoja karsastavat tutkimusten mukaan piilohomot, jotka pelkäävät tätä ominaisuutta itsessään...
Ande
ja kieroonkasvaneinta on näiden jta-tyyppien viha toista ihmistä kohtaan.
Kehtaavat vielä kristityiksi itseään sanoa!
Ande sanoi hyvin; useimmiten tällainen viha lähtee omista seksuaalisista turhautumista ja peloista, joita ei pysty muuten käsittelemään.
Mitä sanoo jta?
Minusta on väärin että kaikki pitää hyväksyä "suvaitsevaisuuden nimissä".
>Ande sanoi hyvin; useimmiten tällainen viha lähtee omista seksuaalisista
>turhautumista ja peloista, joita ei pysty muuten käsittelemään.
en tiedä mistä lähtee.
Mutta moista irstailua en siltikään siedä.
Yksi juttu vielä ....
Se mitä maallinen laki sanoo ei välttämättä ole sopusoinussa kristuksen lain kanssa.
Minulle on paljon tärkeämpää mitä raamatussa sanotaan.
tai muuten samanlainen jäärä. Sotket puurot ja vellit tullen mennen.
Mietinnän aihetta sinulla on.
Ei homoseksuaalisuus ole valittava ominaisuus sen enempää kuin silmien värikään. Jos Raamattuun olisi keksitty laittaa tuomio vihreäsilmäisille, niin kaipa olisit siinäkin ensimmäisen kiven heittäjä vaikka biologian tietämys sanoisi mitä.
Valmiiksi jo vastaus seuraavaan nälväisyyn: olen itse heteroseksuaali.
homous lähtee korvien välistä johon vaikuttaa oma ajattelutapa ja sitä varmaan voi muuttaa tai kehittä.
vihreäsilmäisyys on syntymässä saatu väri....varmaan ne lääkärit voi senkin värin muuttaa mutta mitä sillä on väliä.
> Valmiiksi jo vastaus seuraavaan nälväisyyn: olen itse heteroseksuaali.
En minä tuonlaiseen syyttelyyn alennu.
"homous lähtee korvien välistä johon vaikuttaa oma ajattelutapa ja sitä varmaan voi muuttaa tai kehittä"
Mistä ihmeen korvien välistä? Tarkoitatko että jokainen on syntyessään heteroseksuaali mutta "kehittyy" vääristä vaikutuksista homoseksuaaliksi? Otapa hiukan lisää selvää asioista!
Voi varmaan muuttaa? Voiko heteroseksuaali tehdä itsestään homoseksuaalin ajatuksen voimalla? No ei voi. Eikä toimi toiseenkaan suuntaan. On näitä asioita jo niin paljon tutkittu, ettei tuommoista potaskaa tarvitse enää vääntää.
Jos ei vihreäsilmäistä tarvitse keinotekoisesti alkaa muuttaa, niin ei tarvitse homoseksuaaliakaan. Melkoiseen syyttelyyn alennut, kun tuomitset ihmisen hänen ominaisuuksiensa vuoksi. Kuka siihen antaa sinulle luvan?
>>
homous lähtee korvien välistä johon vaikuttaa oma ajattelutapa ja sitä varmaan voi muuttaa tai kehittä.
vihreäsilmäisyys on syntymässä saatu väri....varmaan ne lääkärit voi senkin värin muuttaa mutta mitä sillä on väliä.
>>
Homous on seksuaalisuuden muoto, jonka kaikki tutkijat ovat nykypäivänä todenneet olevan synnynnäinen ominaisuus, johon ihminen ei voi itse vaikuttaa. Aivan yhtä vähän tosiaan voi vaikuttaa kuin silmien väriinkään.
Muuten silmien väriä ei pystytä muuttamaan muuten kuin piilolaseilla tai sitten menee näkö. Hitler testasi tätä aikanaaan juutalaisilla. Nykyisinkään ei kyetä, eikä ole tarvettakaan lähteä silmien väriä muuttamaan. Miksi pitäisi olla tarvetta muuttaa jonkun luontaista seksuaalisuuttakaan?
Ande
Mutta onhan olemassa myös synnynnäisiä sairauksia. Tosin niidenkin kehityskulkuun voi usein vaikuttaa omalla toiminnallaan.
Onko kellään Sakun tarinaa tallessa, se juttu siitä uskishomosta joka joutui omien vainon kohteeksi ym? oli ennen osoitteessa hotmail.com/purefingay mutta ei o enää. ONKO KELLÄÄN KOPIOO???
oikea osoite olisi www.geocities.com/purefingay, mutta sivut ovat toistaiseksi lakkautettu
Lähetä postia osoitteeseen [email protected] ja pyydä se tarina suoraan kirjoittajalta, jos se vaikka heltyis ;)
(terkkuja vaan tarinan kirjoittajalle...)
Kiitti paljon sulle avusta!!!!! Sain tarinan pdf-muodossa kirjottajalta. Ja suosittelen muillekin.