maksettaviksi, on hallituksen ja kokoomuksen linja. Rikkaiden verohelpotukset katetaan lainanotolla ja koko kansa maksaa. Ovelaa, eikö totta!
Kyllä kansa tietää!
Kyllä kansa tietää!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jotta Suomessa riittää veronmaksajia, töitä pitää jaksaa tehdä tulevaisuudessa ainakin 70-vuotiaaksi. Työ pitää myös terveenä. Sairauskulut vähenevät.
http://arikahara.blogit.kauppalehti.fi/2009/02/27/opposition-uskottavuus-pakkopulla/
valtio jotenkin erillään kansalaisista, sillä kansalaiset on valtio, joten kansalaiset siis maksaa myös verot. Se pitääkö veroja maksaa paljon vai vähän, on taas jokaisen itsensä päätettävä. Minä olen hallituksen kannalla, että veroja pitää helpottaa jotta kulutus ja sitä kautta hyvinvointi toimisi, vielä taantuman jälkeenkin.
hyysääminen- on ilmaista kun "valtio" maksaa???