Näin videolta viimeisen poliisi-tv:n ja oli niin vakuuttavaa että heti maanantaina teen rikosilmoituksen.
On sitä ollut tyhmä... mutta nyt on tärkeintä saada huijarihannulle asiaankuuluva tuomio. Ja huijarisponsorit tuomiolle myös, ja mikä heille pahinta, heiltä meidän rahat pois.
On sitä ollut tyhmä... mutta nyt on tärkeintä saada huijarihannulle asiaankuuluva tuomio. Ja huijarisponsorit tuomiolle myös, ja mikä heille pahinta, heiltä meidän rahat pois.
Vastaukset 9
Vanhimmat
teki tosi syvän vaikutuksen. Onhan kyseinen asiantuntija ollut mukana tekemässä edellistä pankkikriisiä. Tietää ainakin kuinka tehdään tappiollista sijoitustoimintaa.
Oletko vieläkin. ai niin talviseisaus pellolla ja päässä jossa se on pysyvä.
On sekin parempi kuin tyyppi joka...
1) ei kykene sairaalalmaksua maksamaan, vaan jättää sen meille veronmaksajille.
2) ei saa edes pimppabaaria toimimaan.
3) ei saa verojamaksetuksi, vaan nekin menee ulosottoon.
4) kusettaa toistakymmentä tuhatta ihmistä.
Voi sinua reppanaa, kuinka suuren laskun pankit laitto veronmaksajien maksettavaksi? Taidat olla median talutusnuorassa oleva tasapää.
sinä sitä tiedä, etkä ymmärräkkään, koska todennäköisesti nostat sossusta rahaa, maksatko niistä paljonkin veroa????
Kenenkäs talutusnuorassa sinä olet? :)) Pimppabaarihuijari vedättää sinua vielä linnasta käsinkin 10-0!
Joko olet muuten suunnitellut mitä sitten, kun huijaamalla saamasi rahat takavarikoidaan? Mitäpä meinaat puuhailla ja miltähän tuntuu palata takaisin vaatimattomaan elämään?
Mieti sitä, ehdit vielä vähän aikaa.. ;)
Todella vakuuttava oli tämä entinen pankkiiri.=)
Jos rahoistaan haluaa eroon niin ehdottomasti häneen yhteys.......=)
Minäkin luotan paljon ennemmin nimettömiin s24 kirjotuksiin kuin omalla nimellään tv:ssä esiintyviin paskanpuhujiin. Semmosia ne, yrittää vaan viedä robbotin tienaamat rahat meiltä ku on se sallaliitto ja kaikkee!
Ajattele jos se olisi ollut joku entinen pimppabaarinpitäjä, joka ei maksa edes sairaalalaskuja, jolla on ulosotossa suuria summia! Kyllä silloin olisi miehen jutut naurattaneet :))