saab 9000 turbo cd, ei toimi.

autoni on saab 9000 turbo cd -89. missä mahtaa olla vika,
sammuu ykskaks ajettaessa.Tekee saman myös paikallaan ollessa.Mutta lähtee taas startista käyntiin.Voi ajaa taas 200 metriä ja sammuu taas.
autossa on DI-sytytys.
3741
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oliskohan DI-kasetti särki.

Äänestä

...oireili minulla aikanaan samalla tavalla. Hassua oli tosiaan, että aina lähti käyntiin, ja varsinkin kylmänä kävi parikymmentä sekuntia ihan nätisti. Sitten käynti alkoi huojua/ryntäillä ja sytytys sekosi; röpötti ja ampui pakoputkeen. Lopulta aina sammui.

Tunnistin on kait Hall-tyyppinen anturi, ja kertoivat jousen olleen poikki. Saabilla kokosivat kahdesta rikkinäisestä yhden toimivan ja sillä on nyt menty yli kaksi vuotta ilman ongelmia. Maksoi markka-aikaan alle 1000mk.

Vaihtotyö on helppo tehdä itsekin, mutta osaa ei saa ihan joka tarvikeliikkeestä, eikä esim. minulla ollut mahdollisuutta marraskuisella kerrostalon parkkipaikalla, vieraassa kaupungissa lähteä vaihtamaan sitä silloin vielä itselle outoon autoon.

Äänestä
  • mulla teki samaa mut pysty ajaa välillä kilometrinki. tankin sisäinen ensiö pensa pumppu vaihdettiin ja taas toimii!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


saabt kirjoitti:

autoni on saab 9000 turbo cd -89. missä mahtaa olla vika,
sammuu ykskaks ajettaessa.Tekee saman myös paikallaan ollessa.Mutta lähtee taas startista käyntiin.Voi ajaa taas 200 metriä ja sammuu taas.
autossa on DI-sytytys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu