Uus-Paavalniemi kepusta on todella..

rehellinen mies! Hän kertoo Vantaan Sanomissa rehellisesti ja suoraan, mistä koplaamisesta on kysymys, kun valtiosta tehdään yksityisten porvarien ottamien velkojen maksaja. Siihen käytetään velkamiljardeja! Eläkerahastoista puhumattakaan.! Kyllä hänet heitetään kohta kepun eduskunta ryhmästä ulos! Se on varma asia. Ei noin rehellisestä miehestä siellä tykätä!
2181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hassua kun tämä Uus-Paavalniemi ei saa
media-aikaa sähköisissä viestimissä.
Ilmeisesti olisi katsojille ja kuulijoille
liian mielenkiintoista sanottavaa.
Niinistöä eliittimedia (kok) kyllä
tuputtaa joka tuutista(osa1011).
Ei Niinistöllä ole mitään tietoa eikä
sanottavaa mistään mitä kaikki ei jo tietäisi,
vai muistaako kukaan mitä Niinistö
haastattelusarjan edellisessä osassa sanoi?

Äänestä
  • .. niinpä niin... Uusishan ennusti jo ainakin vuosi sitten tämän laman tulon ihan tv:ssä. Uusis puhui tuolloin just näistä Usa:n asuntoroskalainosta ja hedge rahastoista ja ennusti, että kohta rysähtää talous alas.

    Mutta Suomessa arvostetaan "väärässä" olijoita esim. Erkki Liikanen 80-luvun lopun valtiovarain ministeri: elvytti nousukaudella ja Suomi meni lamaan. Nyt sama Liikanen palkittiin virheistään Suomen pankin pääjohtajan viralla. Samassa pankissa on kyllä olleet muutkin "Munarit" Sorsa, Holkeri ja Louekoski. Että näin Suomessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


varma.kosto kirjoitti:

rehellinen mies! Hän kertoo Vantaan Sanomissa rehellisesti ja suoraan, mistä koplaamisesta on kysymys, kun valtiosta tehdään yksityisten porvarien ottamien velkojen maksaja. Siihen käytetään velkamiljardeja! Eläkerahastoista puhumattakaan.! Kyllä hänet heitetään kohta kepun eduskunta ryhmästä ulos! Se on varma asia. Ei noin rehellisestä miehestä siellä tykätä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu