nytten ensiapuun että mua masentaa niin paljon että aion tappaa kaverini ja sen jälkeen itseni, niin tulisiko valkotakkiset hakemaan kuinka nopeasti?
En aio siis vahingoittaa ketään, kysyn ihan mielenkiinnosta :)
jos soittaisin
6
344
Vastaukset
- alkaa...
loputon painajainen. Sitä sanotaan helvetiksi. Kuolemanrajakokemukset, joita on viime vuosikymmenina tullut kehittyneiden elvytysmenetelmien vuoksi, todistavat sen. Kuolema ei vapauta sinua, se kahlitsee sinut ikuiseen kärsimykseen (jos et tunne syntiesi sovittajaa).
- ffxffxffxff
Tiesitkö että aivot tuottavat ihan omaa psykedeelisesti vaikuttaa ainetta, DMT:tä, josta nämä rajakokemukset selittyvät.
Jos sielu todella voisi elää ruumiin kuoleman jälkeen, niin miten vitussa on sitten selitettävissä että tajuttomana ihminen ei tiedä mistään mitään? Mihin ihmeeseen se sielu katoaa silloinkun sua lyödään pesismailalla päähän ja oot tajut kankaalla seuraavat 5 tuntia? - kuutiotaloShamaani
ffxffxffxff kirjoitti:
Tiesitkö että aivot tuottavat ihan omaa psykedeelisesti vaikuttaa ainetta, DMT:tä, josta nämä rajakokemukset selittyvät.
Jos sielu todella voisi elää ruumiin kuoleman jälkeen, niin miten vitussa on sitten selitettävissä että tajuttomana ihminen ei tiedä mistään mitään? Mihin ihmeeseen se sielu katoaa silloinkun sua lyödään pesismailalla päähän ja oot tajut kankaalla seuraavat 5 tuntia?DMT yksistään ei selitä mitenkään kuolemanrajakokemusta. Se herättää pikemminkin siitä paljon lisää kysymyksiä.
Sen aiheuttamaa päihtymystä on meidän kulttuurissamme vain totuttu pitämään harhana, mutta monissa muissa kulttuureissa sitä tilaa pidetään todellisempana kuin tätä meidän jokaisen arkitodellisuutta.
DMT:n käyttäjänä olen itse alkanut uskomaan kuoleman jälkeiseen elämään tai oikeastaan jälleensyntymiseen. Olin ennen todella skeptinen kaikkea tuollaista kohtaan.
- Norjanheinäperhonen
Poliisikin on tehnyt niin ja lehdissä niistä on retosteltu, ei siinä kai mitään kummallista ole. Ihmisethän seuraavat poliisien esimerkkiä. Jos poliisi ajaa 80 rajoitusalueella 70, niin kaikki muutkin ajavat.
Oli takki minkä värinen tahansa, tultaisiin sinut välittömästi hakemaan kavereineen päivineen.
tulisi sinitakkiset,eli poiisit melko pian,paikkakunnasta riippuen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot613568Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe322969- 772636
- 282624
- 192335
- 522262
- 561901
- 581736
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111633- 141581