Mittava Suomen kiertue
luvassa
372175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
siinä waik ei ite jokapaikkaan ehtiskään ;)))
tonne Idols-palstalle, kun jotkut oli siellä kovin "huolissaan" Arin keikoista. Eihän ne kyylät käy kuitenkaan täällä kyttäämässä, eihän?;D
koko asiaa (idiootsei) muistellaan niin sen parempi ;)))
mennä sinne se linkittämään - tollo!
Hyvä vaan, että saavat tietää noista keikoista, huomaavat kuinka väärässä ovat olleet :))
tuo tollo, joka sen sinne linkitti, ettet vaan ollut itse? Oikea käsi ei tiedä mitä vasen näpyttelee?
linkittäjä, niin sorry! Mun kädet kyllä tietää mitä ne näpyttelee, silloinkin kun tulee muutama kirovirhe.
keikkoja kesällä ollenkaan? Onko kukaan törmännyt netissä mihinkään? Mietin tässä, et näenköhän mä Koivusia enää koskaan livenä.:(
näitten amoralin vetäsyjen jälkeen koivuset on ihan lame.
voinut käydä vielä kattelee ja kuuntelee. Eikä se livenä ole niin "lame"
puhuu vain omasta puolestas. Onha niilä raumarockis keikka ja varmasti muitakin tulee vielä. Amoralin turnee pitää vaan saada sovittua ensin. Monet menee kuuntelee vain Koivusia eikä Amoralia. Hyvä että on useempaan makuun niin on myös laajempi yleisö.
hyviä kappaleita.
sen jälkeen ,kun näki ton Amoralin vedon Dantes, täytyy myöntää,lähtisin mielummin Amoralin keikalle!!
Dante´sin jälkeen. Ainahan sitä on viihtynyt Koivustenkin keikoilla, mutta Amoralin vedoissa oli jotenkin niin paljon energiaa, että itsekin nuortui ainakin hengessä muutaman vuoden, ellei vuosikymmenen.
äänessä, tai provot. Koivusten keikat on myös energisinä tunnettuja, mutta tietty jos niillä on hypänny liikaa niin vaihtelu varmaan virkistää.
ne tuo uutta yleisöä. viime vuonna ak:llä oli aika vähän festarikeikkoja eikä mitään isoa festaria.
katsottu tätä videota ja saanut positiivisia kommenttejakin.
http://www.youtube.com/watch?v=srQDRHpzedw&feature=related
uuden Amoralin tulkitessa vanhaa.
Sillä ei ole niin väliä, että Arin tukka liehuu hienosti ja sillä on tosi seksikkäät farkut. :)
Mistä kohtaa? noi reiät vai;)) Noi on liian perusmalliset ollakseen oikein mitään mun mielestä.
mitä niissä farkuissa on sisällä. :)
noi perusväljät farkut viitannu siihen mitenkään...?
kevään riehaannuttama mielikuvitus laukata liikaa. :D
tietää et rundi on mittava?
mainitaan täälläkin:
http://www.v2.fi/uutiset/viihde/5487/Amoralin-tulevasta-lisatietoa/
Olisko joku levy-yhtiön antama tiedote, jota tämä nettimediat siteeraavat.
kysyin, kun bändilläkään ei ole mitään tietoo keikoista, et missä ja milloin ja mihin aikaan.
keikkoja Arin takia? Joku boikotti ehkä? Sitäpaitsi AK:n keikoista on julkaistu lähes pelkästään negatiivisia keikka-arvosteluita, eikä Dante'sin ja Frostbiten "viralliset" Amoral-arvostelutkaan niin imartelevia olleet. Tavallisia keikkapaikkoja ei enää AK kiinnosta kun on uudet idolstähtöset rundaamassa ja hevimestoille ei uskalleta Amoralia ottaa, ettei mene uskottavuus koko festareilta;D
koit ny lopettaa se uskominen muihin ku ittees ku ei se sun asiaas edistä wähääkään ;))) ja kuuntele sensijaan musaa...
"yleisömagneeteista" --> VIRALLINEN FME-TIEDOTE http://www.fme.fi/?sivu=uutinen&id=15
Mikä vitun boikotti? Keikkajärjestäjien kannalta tärkeintä on että porukkaa kiinnostaa ja sitä tulee keikalle ja sitä ongelmaa Amoralilla tuskin tulee olemaan. Mulla on vielä hyvässä muistissa Nummirock 2007 ja se yleisöryntäys kun Ari esiintyi!
Ja kyllä niitä positiivisiakin AK-keikkaraportteja löytyy, sä vaan tahtoisit unohtaa ne ;)
paras koittaa tietää waan omii asioitaan ja niitäki sillee sopiwast ku kaikkee omistaankaa ei oo tarwet tietää eikä warsinkaa muistaa
tiedä et valehteliko Ben sitten forkallaan....
junailee. walowuosien pääst tulewat keikat ehtii kyl ilmottaa wiel about sataan kertaan ;))) toukokuushan ne wast alkaa keikkailee ja ny on mun tietääkseni wast maaliskuu. jos ny jo tietäs niin ehtis unohtaa monet kerrat täs wälis et kuka on missäki ja millon.
keikoista vielä itekään ?! Suunnittele siinä sit! Festarit ilmottelee nyt päivittäin lisää bändejä mut Amoral tai AK ei oo kenenkään listoilla :(
kuteet pää ja keikal ku sellasen sattuu huomaamaan ;)))
mut tarkotin noita bändin jätkiä ja tekniikkaa ;)))
musan kuuntelijoil kuuluu se puoli yhtä wähän ku musaankaan puuttuminen.
miettiny, kuinka monta viestiä täälläkin olis, jos puututtais vaan niihin asioihin jotka meille kuuluu :D Ettet vaan olis itsekin sortunut spekuloimaan yhtä sun toista...
mut periaattees ei kuuluis puuttuu. se mitä ihmiset duunaa ja se mitä niiden pitäis duunaa ei koskaan mee yks yhteen eikä oo tarwiskaan ;)))