PlusTV

on rahastusta

Alkaa kavavapaketti tuntumaan rahastukselta. Moniko ostaa kortin sen takia, että katselee sieltä kolmosen vanhoja sarjoja(24). Sarjaa on näytetty maikkarin puolellakin kyllästymiseen saakka. Ostin kortin puolen vuoden tauon jälkeen ja samat ohjelmat pyörii uusintoina vuorokaudet ympäri.

4

605

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • helllppoa

      Voihan sieltä PlusTV:ltä muitakin kanavia tilata kuin MTV3:n kanavia.

      Tai tilaa Canal Digitalilta Canal -kanavapaketti.

    • urpo...

      Älä sitten tilaa äläkä valita. On siinä paketissa muitakin kanavia kun mtv3:n kanavia. Pakkoko niitä on tilata ja sitten tulla tänne valittamaan.

    • nämä apinat jotka

      kyseistä teinikanavaa puolustavat ovat iältään korkeintaan parikymppisiä...eikö?

      • kerropas apina

        Mikäs kanava se PlusTV oikein on? Sinä, joka et ymmärrä kanavan ja operaattorin eroa, olet korkeintaan kymmenvuotias. Ja miten ihmeessä operaattori voisi vaikuttaa lähettämiensä kanavien sisältöön, kun ei edes omista niitä?

        MTV3:n maksukanavia lähettää Suomessa paljon muutkin operaattorit kuin PlusTV. Ovatko mielestäsi siis kaikki maksu-tv-operaattorit perseestä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      202
      3239
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      246
      3051
    3. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      203
      2251
    4. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      35
      1892
    5. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      120
      1635
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      214
      1401
    7. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      84
      1113
    8. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      13
      989
    9. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      115
      952
    10. Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas

      Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi
      Maailman menoa
      184
      941
    Aihe