Minulla on mielessä rakentaa orkideoilleni jonkin laatuinen paikka tai telinen (pohjois)ikkunalle. Onko kenelläkään mielessä, millainen se voisi olla tai osoitteita sivuille, joista tällaisia telineitä löytyy?
Millaisen rakennan?
5
1534
Vastaukset
- tattaraa
palstalle,jossa keskustelun aiheena on orkideakaappi ja terraario.Siinä on paljon kuviakin.
http://puutarha.net/index.asp?s=/keskustelukanava/viestiketju.asp?id=2461&index=1- Anelmas
Ainakin sain mietittävää. Kiitos sinulle.
- orkidea harrastaja
Tuo linkki oli hyvä tuossa edellä.
Minä olen ottanut kirpputorilta ostamani vanhan terrarion käyttöön. Siihen lisäsin matkoilta ostamani lämmitys- ja vesipumpun. (löytöpaikka englanti, iso puutarha). Ihan sattumalta siis hyvä säkä ja ostos oli edullinen.
Ihan loputtomiin noihin voi laittaa rahaa, kivaa olisi jos joku kätevä remonttimies tuollaisen tekisi mittojen mukaan!
Vanha kirjahyllyn vitriini on myös hyvä idea. uusiokäyttöön ja helppo laittaa seinää vasten.- mammalle
eläkeläisasuntoon vanha lasivitriini orkideoille!
Eikös tuuletus suju, kun aukailee välillä ovia? - Anelmas
Pitää kulkea silmät auki vastaisuudessa. Kiitos.
Harmittaa, kun meillä oli sauvasirkoilla lasinen
terraario, mutta veimme sen kaatopaikalle, kun likka ei enää halunnut leikkiä sirkkojen kanssa. Sirkat vietiin eläinkauppaan, kun niitä tuli legioona lisää.
Huh huh sitä aikaa.
Nyt on sitä terraariota ikävä! Huomio!!! Ei sitten mitään saisi hävittää. ;o)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1992769Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64941
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246860Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20859Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka296839Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies93830Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93729