Kauko-ohjain temppuileen Berlingossa

Jokus toimii ihan ok, välillä vain ihan ikkunan vieressä. En muuten ole löytänyt anturia autosta voisiko esim kosteus vaikuttaa ???
3495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Rahikaisella samanlaista murhetta.
Lisäksi joskus kun avaa lukkoja, vilkauttaa auto niin että se yrittää laittaa ovia lukkon, vaikka ne ovat jo lukossa.
Kauko-ohjaimen pariston olen aikonut vaihtaa ja kokeilla onko sillä mitään merkitystä.

Äänestä
  • Vaihdoin paristot. Aukeaa helposti ruuvarilla vääntämällä. Ei ollunna apua.

    Äänestä

  • Patonki kirjoitti:

    Vaihdoin paristot. Aukeaa helposti ruuvarilla vääntämällä. Ei ollunna apua.

    Joku on joskus väittänyt, että radioantenni toimii myös kaukosäätimen vastaanottimen antennina. Jos se antennin kierre hapettuu, niin kaukosäädin toimii huonosti. Antenni irti, kierteen puhdistus ja radiokin voi kuulua paremmin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Patonki kirjoitti:

Jokus toimii ihan ok, välillä vain ihan ikkunan vieressä. En muuten ole löytänyt anturia autosta voisiko esim kosteus vaikuttaa ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu