Maassa menee nyt huonosti. Etenkin palkankorotukset on hoidettava maltilla, koska on lama. Esimerkki velvoittakoon myös meitä muita!
http://www.iltalehti.fi/talous/200903039178860_ta.shtml
http://www.iltalehti.fi/talous/200903039178860_ta.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Isänmaallisena ihmisenä tällaisen palkkamaltin hyväksyn minäkin!
Toveri on oikeilla linjoilla. Kyllä meidän pitää nyt tässä hätätilanteessa antaa vankka tukemme maan hallitukselle. Olkoon tämä Mikon viitoittama polku meidänkin palkankorotuslinjamme!
Puhutaanko nyt euromääräisistä korotuksista vai prosenteista?
Ehkä meidän pitää sittenkin tehdä työtä kuolemaamme asti, jotta Mikko saa ansaitsemansa palkan.
Vaikka olenkin jo 67-vuotias, lupaan kantaa oman korteni kekoon vielä 10 vuotta. Isänmaa tarvitsee Mikkoa ja hänen palveluksiaan.
Nyt uskon, että Kataisen lupaama 500 euroa tulee ja varmaankin vähän enemmän
Nyt ymmärrän, miksi eläkeikää pitää nostaa. Se tarve, se tarve!
Takaisin.Ei se Mikko muuten pärjää.Mullakin on jo ikää 66v.Täytyykin alkaa soittelemaan työvälitykseen, olisko paikkoja.Voisin minä vielä rakennuksella olla.
Nyt tarvitaan talvisodanhenkeä, jotta saadaan Mikon talous tulevaisuudessakin turvattua.
Kuten tuo pikku uutinen osoittaa, on kokoomuksen palkkalinja kohdallaan. Jos korotukset ovat noin maltillisia, saa puolue minunkin tukeni. Nyt ilmeisesti lunastetaan lupaukset terveydenhoitoalalle ja muille naisvaltaisille aloille. Tosin, tuo jutussa oleva kaveri oli kyllä mies.
Hei, ei kai tässä ole mikään juoni takana?