Hyv´ on hiihtäjän hiihdellä...

Jos latu olis luistava alla, vaan kun suksi tökkii nyt pahasti tällä Nurmijärven pukilla. Rukalla syntyi mahtava idea, jonka suuruutta yli 60 % kansasta ei ymmärrä. Sen pahempi kansalle! Hiihtäjän on ehkä vaihdettava kansaa tai kansa vaihtaa hiihtäjän.
293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

että eivät toista kertaa iskisi päätään Rukan mäntyyn

Äänestä
  • päätellen matti rukka on laskenut päin petäjää,

    siis kyseessä ei ole pelkän pään lyönti.

    tietääköhän matti enään edes nimeään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hau, hau kirjoitti:

Jos latu olis luistava alla, vaan kun suksi tökkii nyt pahasti tällä Nurmijärven pukilla. Rukalla syntyi mahtava idea, jonka suuruutta yli 60 % kansasta ei ymmärrä. Sen pahempi kansalle! Hiihtäjän on ehkä vaihdettava kansaa tai kansa vaihtaa hiihtäjän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu