Kian myynti -67.3%

Kiaan on vaihdettu vain Ladaa, Fiatia ja Kiaa. Haave markkinoiden valtaamisesta Toyotalta on kuopattu. Toyota oli viime kuun myydyin merkki ja Kia tipahti täydellisesti kärjen kyydistä ollen suurin markkinoiden menettäjä. Kauanko Delta jatkaa yleensäkään kun sillä on vain luuserimerkkejä?
7399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

menisit sinäkin töihin niin voisit hankkia kauan kadehtimasi Kia:n sen sijaan, että provoilet täällä aamusta iltaan.
Toyota joutui jo anomaan hätäapulainaa, heh heh.

Äänestä

Muut eivät enää Kiaan vaihda kuin viimeiset ladistit koska Ladan myynti on loppunut ja Kia on ominaisuuksiltaan lähimpänä Ladaa.

Äänestä
  • koska Ladassa on paremmat ominaisuudet kuin Tojossa.

    Äänestä

Kas kummaa, kun kuitenki viimeksikin Deltassa käydessäni näin vaihtariosastolla ed. mainittujen merkkien lisäks esim. Passatia (ym volkkareita, Primeraa, Corollaa, Astraa, Octaviaa...

Äänestä

tänä vuonna enemmän kuin Ceedin. Corolla -64,7%. Ceed -63,6%.

Äänestä

Kia myi Amerikassa pelkästään helmikuussa 2009 22000 autoa, Suomen markkinoiden pienet heilahtelut ovat täysin mitättömiä asioita.

Äänestä
  • sanoit faktoja,mutta täähän on yleensä provojen palsta,,,,,ja ehkä autopervojenkin,

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Romahdus! kirjoitti:

Kiaan on vaihdettu vain Ladaa, Fiatia ja Kiaa. Haave markkinoiden valtaamisesta Toyotalta on kuopattu. Toyota oli viime kuun myydyin merkki ja Kia tipahti täydellisesti kärjen kyydistä ollen suurin markkinoiden menettäjä. Kauanko Delta jatkaa yleensäkään kun sillä on vain luuserimerkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu