300 000 euroa rahaa sieltä vaikka häviäisivät kaikki pelit
mahtaa savolaisia nyt viiksettää
jo pelkkä pääsy EHL-sarjaan
4
273
Vastaukset
- v as vendetta
Henkilökohtaisesti ei kyl "viiksetä" mikään! Kausihan on ollut menestys!
Kuka ois uskonu kauden alussa että taistellaan runkosarjan voitosta vielä toiseksi viimeisellä kierroksella? En minä ainakaan!
Tämä kausihan on vaan harjottelua, saadaan vähä pleijari kokemusta meidän nuorille. Ja nyt kun joukkueen runko on kasassa ensi kaudelle niin tohon vaan muutama täsmähankinta (Hentunen) lisäks.
Ensi kausi on se jota todella odotan ja tämän kauden sijoitus on vaan pelkkää plussaa! Mut eihän sitä vielä tiedä vaikka ensi kaudella Kuopiossakin pelattaisiin CHLlää! x) - v as vendetta
Oletkos varma tuosta summasta? Muistaakseni Bluesista tuli semmosta juttua että noista karsinnoistahan tuli vaan tappiota!
Siihen lentämiseen ympäri eurooppaa menee nimittäin myös rahaa! Sit kuulema kun varsinaiset pelit alko niin rupes vasta voittoo tulemaan. En kyllä täysin ymmärrä mistä toi johtuu mutta näin olen jostain lukenut!- 300 000 euroa
blues 650 000-750 000 euroa
googleta
tosin , lama painaa myös ehl-kehien sponsorien päälle , matkat ja otteluvalmistelut joutuu maksaan itse jne - v as vendetta
300 000 euroa kirjoitti:
blues 650 000-750 000 euroa
googleta
tosin , lama painaa myös ehl-kehien sponsorien päälle , matkat ja otteluvalmistelut joutuu maksaan itse jneTosiaan, Kärpäthän oli suorassa chl paikassa kiinni, mutta Blues pelasi karsinnoista eteenpäin.
En löytäny sitä varsinaista juttua mutta tässäpä hieman lainauksia yhdestä iltalehden jutusta:
-"Kaikki 12 sarjan joukkuetta saivat osallistumisrahaa 300 000 euroa. Jokaisesta alkusarjan voitosta joukkueelle ropsahtaa 50 000 euroa, eli maksimissaan neljästä alkusarjan voitosta tienaa 200 000 euroa."
-"Välieräpaikka lihottaa tilipussia 200 000:lla, ja koko sarjan mestari palkitaan miljoonalla"
- "VASTA VÄLIERÄT JA FINAALIT LIHOTTAISIVAT LOMPAKKOA, summaa Bluesin toimitusjohtaja Tom Kivimäki."
Lähde: http://www.iltalehti.fi/jaakiekko/200810078387903_jk.shtml
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1452499
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541639Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1331613Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1461334- 661328
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut131160Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall2541102- 156966
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht58889Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek21886