Moiii

Sunny

moiii!!Olen hankkimassa kaksi koiraa mutta on gelma onkin mihin taloon muutan no rivitaloon mutta hinta ei saisi olla enempää 80 000 eurosta se ei pitäisi olla vuokralla vaan oma talo ja takapihan iso koska sinne tulee aitaus jos tiedätte kohteita jota voisitte tietää kertokaa paikkakunnat iisalmi siilinjärvi tai kaavi =) Kiitos!!

3

541

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • laita

      niitä koiriasi sinne aitaukseen. Koirat kuuluvat ihmisten seuraan, eikä ulvomaan ikävissään sinne takapihalle.

    • ...minäpä minä...--

      elikäs, osta ihmeesä omakotitalo, jos mahd. etuovi.com, oikotie, jne. löydät myytäviä asuntoja, ei koira saa ulkona vaan pitää, riippuu tietty koirarodusta, mutta kyllä ne aina ihmis seuraa kaipaavat, pieninä varsinkin...ei muuta kun onnea kodin etsintään!!! ps.muista lenkkeillä koirien kanssa vaikka olisikin oma piha!!! =)

    • Akrs

      Ensinnäkin, kannattaako saman tien hankkia kahta koiraa? Kannattaisi ensin ottaa yksi ja vasta joskus vuoden tai kahden päästä toinen. Ja vaikka taloosi on tulossa aitaus, niin muista, että koirien tarvitsee olla sisällä perheen luona, riippuu toki rodustakin. Ja lenkkeilyä ne vaativat oikeastaan ihan yhtä paljon aitauksesta huolimatta ! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      3205
    2. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      154
      1849
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      147
      1789
    4. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      1664
    5. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      77
      1574
    6. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      340
      1491
    7. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      81
      1349
    8. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      20
      1268
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1122
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1105
    Aihe