moiii!!Olen hankkimassa kaksi koiraa mutta on gelma onkin mihin taloon muutan no rivitaloon mutta hinta ei saisi olla enempää 80 000 eurosta se ei pitäisi olla vuokralla vaan oma talo ja takapihan iso koska sinne tulee aitaus jos tiedätte kohteita jota voisitte tietää kertokaa paikkakunnat iisalmi siilinjärvi tai kaavi =) Kiitos!!
Moiii
Sunny
3601
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
niitä koiriasi sinne aitaukseen. Koirat kuuluvat ihmisten seuraan, eikä ulvomaan ikävissään sinne takapihalle.
elikäs, osta ihmeesä omakotitalo, jos mahd. etuovi.com, oikotie, jne. löydät myytäviä asuntoja, ei koira saa ulkona vaan pitää, riippuu tietty koirarodusta, mutta kyllä ne aina ihmis seuraa kaipaavat, pieninä varsinkin...ei muuta kun onnea kodin etsintään!!! ps.muista lenkkeillä koirien kanssa vaikka olisikin oma piha!!! =)
Ensinnäkin, kannattaako saman tien hankkia kahta koiraa? Kannattaisi ensin ottaa yksi ja vasta joskus vuoden tai kahden päästä toinen. Ja vaikka taloosi on tulossa aitaus, niin muista, että koirien tarvitsee olla sisällä perheen luona, riippuu toki rodustakin. Ja lenkkeilyä ne vaativat oikeastaan ihan yhtä paljon aitauksesta huolimatta ! :)