raja vastaan

jos ajaa 40000km vuodessa niin neljä vuotta on se maaginen raja mihin mennessä ceed crdi:n huoltoihin on mennyt enemmän rahaa kuin sen jälleenmyyntiarvo on..
3197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kulje bussilla.

Äänestä

ajavat varmaankin 20000km tai alle vuodessa,niin silloin se on loistava takuu 7 vuotta.Ne 40000km vuodessa ajavat valitsevat varmaan muun merkin.kaikkien autojen huolto maksaa tänä päivänä ja niitäkin pitää huollattaa.

Äänestä
  • Itse ajan n. 60 000/v. Tällä hetkellä autona Kia ceed sw 1.6 crdi.

    Täällä kun tuntuu olevan ihmiset toisten rahankäytöstä niin kovin huolissaan, voin lohduttaa että myös Kian voi huollattaa kohtalaisen edullisesti. Kuten jo jossain aiemmin kirjoitin, ei se Delta ainut huoltopaikka tässä maassa ole.

    Viimeisin tehty huolto 40 000km maksoi tarkalleen 242€. Huoltopaikkana Hyundai merkkihuolto. Ja tämähän ei siihen auton takuuseen kohdallani vaikuta lainkaan.

    Tuskin paljon kehutun Toyotankaan huollattaminen Deltassa mitään edullista puuhaa on. Eli ei haukuta väärää puuta.

    Muutenkin jos hirveän kärkkäitä mielipiteitä täytyy esittää, olisi mukavaa jos se perustuisi edes jotenkin omiin kokemuksiin, ei ainoastaan märkiin päiväuniin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


örkki kirjoitti:

jos ajaa 40000km vuodessa niin neljä vuotta on se maaginen raja mihin mennessä ceed crdi:n huoltoihin on mennyt enemmän rahaa kuin sen jälleenmyyntiarvo on..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu