Kartsa on hyvä jätkä. Varsinkin nyt nahkurin orsilla roikkuneena äijä sen kun vahvistuu ja hänestä saamme vielä hyvän sisäministerin.
Häkämiehen
Tietäjä
2161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
En tiedä noista orsilla tai riu'uilla roikkumisista mutta kai Häkämies kaikintavoin ihan paikallaan on siinä missä joku muukin.
En ole mitenkään perehtynyt tuohon juttuun mutta eihän niissä hänen erottamiseensa johtaneissa syytteissäkään sitten tainnut olla yhtään mitään niinkuin nyt olettaa saattoikin.
Teleurkinnastakaan ei tainnut ollut mitään näyttöä ja kyseessä oli Elisa eikä Sonera.
Ei missään valtakunnassa edes sellaisessa missä oikeudesta ei nyt ole tietoakaan valtio eikä kukaan muukaan ulkopuolinen puhumattakaan joku lehdistö voi nostaa syytteitä ja vielä tuulestatemmattuja sellaisia täysin yksityisluonteisista asioista, jotka ovat vielä tapahtuneet täysin yksityisellä alueella ja reviirillä, silloin kuin jutun osapuolet eivät näe itse siihen mitään aihetta.
Sosiaalidemokratiassa tuollaiset automaattiset valtion ja poliisin ja sen syyttäjien ja median takaamat mielipuoliset, laittomat turvatakuut näköjään ovat kovaa valuuuttaa.
Niin, voihan se olla helpottava kakkakin. Mutta jossain vaiheessa on varmaan jonkin verran harmittanut.
Sivuseikka joka tapauksessa.