Impreza WRX STI A-Line -2009:
"Satin White Pearl"
3595
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
STI tarvitsee ehdottomasti modernimman suorakytkentävaihteiston. 5-vaihteisesta automaatista huolimatta WRX STI A kelpaisi minulle.
Onko laatikko valmis myös dieseliin? Ilmeisesti testaavat nyt laatikon kestävyyttä STI:ssä, jotta olisi sitten valmis dieseliä varten, tietysti välityksiä joudutaan muuttamaan, mutta perusrakenne voi olla sama.
Ja etenkin Subarun tyyliin ei varmasti kuulu testata vaihteistoa asiakkailla vaan laatikko on jo varmasti STI:ssä jonkun aikaa ollut testissä ja todettu toimivaksi. (Tuleeko sitten Dieseliin ni sitä on vaikea mennä arvaileen..)
Toisaalta onhan tuota Diesel-Foresterinki vaihteistoa vähän parjattu. Ongelmat kuitenki korjaantui ilmeisesti vaihteisto-öljyjen vaihdolla jos en väärin muista?