HS:n levikki nyrjähtänyt!

Kuten kuvasta näkyy, maalaisista valehteleva Helsingin sanomat on menettänyt levikkiä 144 000 kpl!

Jatkakaa vaan paskan kirjoittamista maaseutuväestöstä ja muun Suomen asukkaista ja heidän syystä saasteisiin vaikka SUURIN SAASTUTTAJA ON HELSINKILÄINEN Itämereen paskantava ja Ämmässuolle jätteensä hautaava kuluttaja!

http://skuuppi.iltalehti.fi/mn_kuvat/iltalehti/iltalehtifi/kuvat_2009/1566600x866.jpg

(Ei ollut kuin vielä muutama vuosi sitten kun täälläkin kirjoiteltiin, että HS kirjoittaa niin paljon paskaa ja syöttää kaupunkilaisille vihreitä valheita, että sen tilaaminen lopetetaan).

ONNEA EROTTAJA! Hidasta kävelyä....
8219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tuhoisinta Suomen taloudelle on ollut jo vuosikymmeniä kepu-mafian tukiaisten kylväminen milloin turvetuotantoon, milloin energiapajupusikoihin, metsä- ja perintöverohelpotuksiin (maatilojen osalta onneksi perustuslain vastaisena peruuntui!). Onneksi siis on HS, joka sentään puolustaa terveen järjen käyttöä. Siirrettäköön kepun (os. maalaisliiton) puoluetoimisto alueellistamiskeskuksineen NUIJAMAALLE!

Äänestä
  • virastot mitä Helsingissä on muualle Suomea, niin ahtaaseen Helsinkiinkin tulee tilaa. Ilmaston muutoksenkin kannalta kannatettava asia.

    Äänestä

  • kaikki, kaikki kirjoitti:

    virastot mitä Helsingissä on muualle Suomea, niin ahtaaseen Helsinkiinkin tulee tilaa. Ilmaston muutoksenkin kannalta kannatettava asia.

    miksi oikeat ihmiset tilaavat helsingin
    pitäjälehteä. no, saahan siitä paljon jätepaperia.

    Äänestä

  • ymmärtänyt kirjoitti:

    miksi oikeat ihmiset tilaavat helsingin
    pitäjälehteä. no, saahan siitä paljon jätepaperia.

    Kyllä se oli joskus 1970-luvulla ihan valtakunnallisesti merkittävä lehti ja pääkirjoituksilla oli painoarvoa.

    Nykyisin siinä on liikaa isorahaisten mainostajien vuoksi lukijoiden kosiskelua jutuissa. Että niitä lukijoita paaperoidaan jotta ne ostasivat mainostajien tuotteita ja tuntisivat itsensä paremmiksi.

    Nyt helsinkiläisistä tehdään parempia ekologisesti niissä uutisissa ja jutuissa vaikka se onkin paskaa, koska helsinkiläiset saastuttaa Suomen eniten.

    Äänestä

Sopii hyvin kepuleille.

Äänestä
  • Lue sinä vaan sitä hessarin kuukautisliitettä kun siinä teitä helsinkiläisiä "miehiä" niin kehutaan.

    Äänestä

Tilanne on nyt sellainen, että
kokoomus ja Katainen
joutuvat pelastamaan Thorsin maahanmuuttopelleilyn
ja
Vanhasen eläkepolitiikan

http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/eläkeikä-adressissa-jo-liki-40000-nimeä/379031

------------

Nimittäin
Soini hengittää niskaan, Vanhasen ja Thorsin puolueet ovat selvässä alamäessä.



MITEN VANHASEN OLISI PITÄNYT TOIMIA, neuvotella ensin Kataisen kanssa salaa, ja sitten tulla esille kertomaan.

NÄIN VANHASEN OLISI PITÄNYT TOIMIA RAUHAN SÄILYTTÄMISEKSI.
Vanhanen tulee esille ja ilmoittaa:

- Halosen palkkio pannaan verolle, koska Vanhanen ilmoittaa, että on kohtuutonta, että solidaarisuudesta puhuva tasa-arvon puolesta taistelevat presidentti ei lainkaan maksa veroa.

- Kansanedustajien eläkeikäeduskunnassa nelinkertaistetaan nykyisestä 7 vuodesta (kansanedustaja saa täyden eläkkeen) uuteen 30 vuoteen. On kohtuutonta, Vanhanen ilmoittaa,
että muut paiskivat töitä savusukeltajina ja sairaanhoitajina 50 vuotta,

kun eduskunnassa suutasoittamalla saa eläkkeen 7 vuodessa.


- Maanviljelijöiden luopumisikä 56 /puolisolle 51 jonka kokonaan maksaa valtio kun vanhuuseläkkeen maksaa myös sen saaja,

Vanhanen kertoo, että maanviljelijöiden luopumisikä nostetaan samaan kuin palkansaajilla ja he joutuvat maksamaan saman eläkkeestään kuin palkansaajat

- lisäksi Vanhanen ilmoittaa, että irakilaisten kiintiöpakolaisten tulo LOPETETAAN KOKONAAN JA KAIKKI NYKYISET MAAHANMUUTTOANOMUKSET, jotka eivät perustu työpaikkaan Nokialla ja sen kaltaisissa, HYLÄTÄÄN ja vanhanen ilmoittaa, kehitysapua leikataan puoleen.

- Vanhanen ilmoittaa, että romanien työllisyyttä aiotaan nostaa marjojen poiminnalla Lapissa ja mansikoiden, joihin ei oteta thaimaalaisia eikä virolaisia, koska maassa on romaneita ilman työtä. Ulkomaalaisten tuominen on pelkkää biletystä ja pelleilyä, kun maassa on työttömiä romaneja, kertoo Vanhanen.

- Vanhanen ilmoittaa myös, että hallitus tutkii mahdollisuutta leikata kansanedustajien määrää 25 prosenttia jokaisessa seuraavassa vaalissa, kunnes määrä on 50 kappaletta suunnilleen. Alue-erot otetaan huomioon tasapuolisesti.

LOPUKSI VANHANEN TOTEAA että hallitus aloittaa neuvottelut työmarkkinaosapuolten kanssa mahdollisesta työuran jatkosta palkansaajille.

Äänestä
  • On sulla paljon asiaa. Toivottasti kepun edustajat jaksavat olla kansan asialla...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Akseli.Koskela kirjoitti:

Kuten kuvasta näkyy, maalaisista valehteleva Helsingin sanomat on menettänyt levikkiä 144 000 kpl!

Jatkakaa vaan paskan kirjoittamista maaseutuväestöstä ja muun Suomen asukkaista ja heidän syystä saasteisiin vaikka SUURIN SAASTUTTAJA ON HELSINKILÄINEN Itämereen paskantava ja Ämmässuolle jätteensä hautaava kuluttaja!

http://skuuppi.iltalehti.fi/mn_kuvat/iltalehti/iltalehtifi/kuvat_2009/1566600x866.jpg

(Ei ollut kuin vielä muutama vuosi sitten kun täälläkin kirjoiteltiin, että HS kirjoittaa niin paljon paskaa ja syöttää kaupunkilaisille vihreitä valheita, että sen tilaaminen lopetetaan).

ONNEA EROTTAJA! Hidasta kävelyä....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu