...olen syntynyt 07.02.1960 klo22.55
Mikä olen...
1
461
Vastaukset
- Tulisika
Olet syntynyt 1960, Metalli-Rotan (yang) vuonna mutta tämä ei tee sinusta Metalli-ihmistä! Kartaltasi löytyy kaikkia elementtejä, Vettä ja Puuta eniten.Rotan kiinteä elementti on Vesi (yang),olet Nouseva Sika, Vesi (yin). Syntymäpäiväsi pilari (huomio! en puhu syntymäpäivästä, 10:llä ihmisellä voi olla sama syntymäpäivä mutta kaikilla on erilaiset syntymäpilarit)on Puu (yin).Toinen Puu-elementti tulee syntymäkuukaudestasi (Tiikeri,yang).
Tiedot: kiinalainen kalenteri v. 1960.
En tee "karttoja" täällä mutta voit lukea mitä kerrotaan Puun ja Veden ominaisuuksista ihmisessä. Puu: avoimuuus ja käytännöllisyys, Vesi taas etsii ymmärrystä jne.
Itse-elementti (syntymäpäivän pilari)on tärkein elementti, kartan "sydän". Kiinalaisen kartan tulkitseminen tapahtuu aina itse-elementin kautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372280
- 551307
- 841303
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361246- 631181
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39894Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122779- 31731
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21582Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565