Joo elikkä auttakaa vähän muistamaan mikä leffa? Mä olen kauan etsinyt ja halunnut katsoa tämän. Jotain mitä muistan kaverin kertomasta että se on psychon tapainen kauhu elokuva siinä on joku akka joka pyytää ihmisiä hotelliin ja se tappaa niitä ihmisiä laittamalla käärmeitä ja ansoja niitten huoneeseen varmaan tappaa veitselläkin. Sit mä olen nähnyt sen kasetin kannen siinä on joku hahmo veitsen kanssa ja sit joku veistos josta on pala irti. En ole varma nimestä mut olen etsinyt motel nimellä googlesta ja se ei tiedä että elokuva on kyseessä. Pistäkää joku linkki jos tiedätte mikä leffa se on?
mä etsin elokuvaa
5
458
Vastaukset
- puff, on lohikäärme niiin i...
http://www.imdb.com/title/tt0091560/
mountain top motel
itse nähny joskus vuonna papu. siinä heiluttiin ainaki sirpin kanssa, ansoitettiin huoneita ja käärmeitä, hämyhäkkei...- jodi66
Just tää sama elokuva on kummitellu mun mielessä monia vuosia. Oon nähny joskus pentuna ja hitto kun en silloin pistäny nimeä muistiin. Leffaa vaan ei tunnu löytyvän mistään, ei edes filmifriikistä, nyyh. Play.comista vaan region 1 versiona, mikä ei hirveesti ainakaan mua lohduta. Mut kiitti sulle taas puff lohikäärme, pelkkä leffan nimi toi jo mulle rauhan! :)
- vanha leffa
jodi66 kirjoitti:
Just tää sama elokuva on kummitellu mun mielessä monia vuosia. Oon nähny joskus pentuna ja hitto kun en silloin pistäny nimeä muistiin. Leffaa vaan ei tunnu löytyvän mistään, ei edes filmifriikistä, nyyh. Play.comista vaan region 1 versiona, mikä ei hirveesti ainakaan mua lohduta. Mut kiitti sulle taas puff lohikäärme, pelkkä leffan nimi toi jo mulle rauhan! :)
Joo toi se on. Nyt löysin vihdoin etsimäni kiitoksia.
toss imdb listass ei kyll ollu sitä kansikuvaa mikä mull on :))
ostin aikoinaan huuto netist mut kansi ei oo mikään noist :)
leffast en muista mitää pitäs kattoo uuvestaan- Tadzio de Santis
Heh, muistankin tuon sirppikohtauksen. Tämä filmi oli niitä joita sai ennen kaupan alelaarista uloskantohintaan juhlapyhien alla. En muista ostiko sisko tuon jollekin vai toisinpäin.
Vaikka tuo ei kovin kummoinen tekele loppujen lopuksi ollut, voittaa kirkkaasti toisen alelaarista tulleen joululahjan, "lehtimies lirissä". En muista että olisin pystynyt katsomaan sitä potaskaa loppuun.
Näistä alelaareista oli peräisin myös täällä pariin otteeseen kyselty riivaajien talo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643305Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433127- 432498
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1082376- 311923
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271820- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851435- 391300
- 821159