koskaan??Tosi raskasta olla näin äkkipikanen,jääräpäinen,ailahteleva ja tunteellinen.Koko ajan sisällä tunteet myrskyää vaik ei se päälle päin näykään.En mä halua rakkaudessa toista loukata mut teen sen tahtomattani.Sit voiki taas itkee ja ihmetellä omaa tyhmyyttään.Millon se hiton balanssi löytyy ja elämästä tulee tasapainosta???????
Helpottuuko
5
988
Vastaukset
- Lionman35
Ei milloinkaan! Leijonan elämä on yhtä mahtavaa värikästä ja mielenkiintoista vuoristorataa!
- Angellica
se löytyy ajan myötä. Itse olin nuorempana aikamoinen äksyilijä ja tuntui että kaikki pitää mennä niinkuin itse sanoo. Nykyään kun ikää on jo riittävästi olen ystävien mielestä tasapainoinen ja rauhallinen. Ei jaksa enää vaatia,kiukutella eikä odottaa että muut muuttuu vaan se muutos on tehtävä itse.
- Ravu
Kyllä se rauhottuu. Ite oon 29v. ja olen juurikin siinä murrosvaiheessa vaikka kyllä sitä vielä on matkaa jäljelläkin. Opettele oleen positiivinen ajatuksissasi. Kuvittele että kaikki tapahtunut on matka jonnekin paljon suurempaan. Äläkä ole ankara itsellesi.
Jos mokataan niin sit "kerätään vaan kamat kasaan" ja jatketaan matkaa, turha sitä on enään miettiä jälkikäteen. Kaikki matkasivarrelta keräämät asiat ovat arvokkaita kokemuksia joita voit käyttää itsesi muokkaamisessa yhä paremmaksi sinuksi! =o) Itse olen siinä vaiheessa että omat pikku leijonan pennut olisivat jo tervetulleita. Se on minun seuraava isoin kokemus jonka tiedän haluavani kokea ja toivottavasti saankin. =o) Uskon että mielesi on parempi kunhan aurinko alkaa kuumottamaan ja voit paistatella sen kanssa kilpaa! =o) Ihanaa kevään odotusta! =o) - Nimmaria
Ravu kirjoitti:
Kyllä se rauhottuu. Ite oon 29v. ja olen juurikin siinä murrosvaiheessa vaikka kyllä sitä vielä on matkaa jäljelläkin. Opettele oleen positiivinen ajatuksissasi. Kuvittele että kaikki tapahtunut on matka jonnekin paljon suurempaan. Äläkä ole ankara itsellesi.
Jos mokataan niin sit "kerätään vaan kamat kasaan" ja jatketaan matkaa, turha sitä on enään miettiä jälkikäteen. Kaikki matkasivarrelta keräämät asiat ovat arvokkaita kokemuksia joita voit käyttää itsesi muokkaamisessa yhä paremmaksi sinuksi! =o) Itse olen siinä vaiheessa että omat pikku leijonan pennut olisivat jo tervetulleita. Se on minun seuraava isoin kokemus jonka tiedän haluavani kokea ja toivottavasti saankin. =o) Uskon että mielesi on parempi kunhan aurinko alkaa kuumottamaan ja voit paistatella sen kanssa kilpaa! =o) Ihanaa kevään odotusta! =o)Oikein hyvin sanottu, vahvistan:)
~Raputar
- Ravu
Niin siis toi oli sulle toi aikasempikin.
Yksi TODELLA tärkee asia unohtu sanoa, mikä on mun mielestä tärkee kaikille, varsinkin nuorille leijonille. ÄLÄ OTA ITSEÄSI LIIAN VAKAVASTI !!
Okra pokra,
Moiks! =o)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823323
- 922975
- 532252
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201695- 191644
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..111620Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein221458Olisitpa rakkaimpani
Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras61448Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131381Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin371353