Yks viisas väitti kerran että amerikkalainen ymmärtää tyypillisen perussuomalaisen parhaiten sanasta "vaiträs" (jotenki noin se sen sano).
Mikä ihme tuo "vaiträs" oikein on kun sitä ei löydy ies mistään sanakirijasta.
Mikä ihme tuo "vaiträs" oikein on kun sitä ei löydy ies mistään sanakirijasta.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Basic Finn?
Viittaisko sanaan waitress eli tarjoilija?
Pitäs vissiin lähteä paanalle ja kysyä uudestaan joltain ulukomaalaiselta. Olisi kiva kyllä osata englantia ja kertoa niille ulukomaalaisilleki muolimaa oottavasta onkelmakentästä josta tohtori Halla-aho on palajon kirijuttanu. Seki kuulema on ärtyny kun ymmärtämättömät on sotkenu sen konsinstessit. Eihän se ihme ole jos ne on saanu kovalla työllä paikalleen ja eivätkä pysy kun ihan kiusalla siirrellään.
Varmaankin white race eli valkoinen rotu.
white race ajattelulle .Perussuomalaiset ovat ihan tavallisia suomalaisia eivätkä mitään rotukiihkoilijoita. Mutta hyvä vaan,jos vähättelevät ja pitävät marginaalipuolueena.
ja leimaavat asiallisesti ulkomaalaispolitiikasta
puhuvat rasisteiksi se lísää vain kannatusta kuten olette huomanneet.
tosiaankin rasisteiksi ilman mitään perusteita niin kyllähän se alkaa rassaamaan ja mietityttämään tavallista kadun kulkijaa että ei tällainen eliitin suorittama nimittely ole laitaa
persut on englanniksi ASS!
Luuldavasdi hebbu targoiddi "white thrash"-ilmiödä. Yhdysvalloissa sillä targoidedaan alemmasta valkoisesda luogasda käydeddyä sanontaa "valgobasga".
Amerikoissahan on se white trash trailer park - kansa
Walmart trash lienee jokin osapopulaatio siitä tunnusmerkkinä hassut mehiläisasut walmart kaupoissa
mikä on persu, tuli mieleen postinjakajan omituiset tietolähteet, mitä persut siis tekee
Etupäässä on hölmöily ja mölinä. Sitä perut tekee.