Rotututkijoiden mukaan (mm. Gobineau) suomalainen rotu on Euroopan alkukantaisin ja samalla älyltään kehittymättömin. Siis mitä puhtaampia suomalaisia olemme, - sitä alkukantaisempia rodultamme ja huonompia älyltämme.
Nykysuomalaisen kannalta tilanne on hieman parempi maahamme saapuneiden ylempien rotujen (mm. ruotsalaiset germaanit) edustajien mukanaan tuoman paremman veren ja geenistön ansiosta. He ovat jalostaneet rotuamme niin, että parhaat meistä ovat jo melkein heikäläisiä.
Korkeimmalla tasolla on tietenkin suomenruotsalainen väestö. Hekään osaksi alempirotuisina eivät tosin koskaan tule yltämään samaan kuin 100%:sti skandinaaviset germaaniveljensä. He ovat kuitenkin jo tarpeeksi älykkäitä toimiakseen eräänlaisina mediaattoreina alkukantaisen suomalaisrodun ja ylempien eurooppalaisrotujen välillä.
Hyviä tuloksia onkin saatu. Hyvässä ohjauksessa suomalaisrotuisetkin ovat päässeet hämmästyttäviin tuloksiin. Pisimmälle heistä ovat tietenkin päässeet ne, joissa ylempirotuisen veren osuus suurin.
Rodun ja menestymisen välinen yhteys on helppo todeta tarkastelemalla suurimpien suomalaisyhtiöiden omistajien ja johdon nimiluetteloa. Siellä esiintyvien suomalaisnimienkin takana on paljon ylempirotuista verenperintöä. Mitä lähemmäs lattiatasoa päästään, sitä suomalaisemmaksi nimet muuttuvat. Tämä järjestelmä toimii, siitä on osoituksena Suomen varsin hyvä taloudellinen menestyminen.
Suomalaista ei saa jättää yksin. Suomalainen tulee aina tarvitsemaan ymmärtävää ohjausta. Suomalainen on hyvä renki mutta aivan mahdoton isäntä.
Nykysuomalaisen kannalta tilanne on hieman parempi maahamme saapuneiden ylempien rotujen (mm. ruotsalaiset germaanit) edustajien mukanaan tuoman paremman veren ja geenistön ansiosta. He ovat jalostaneet rotuamme niin, että parhaat meistä ovat jo melkein heikäläisiä.
Korkeimmalla tasolla on tietenkin suomenruotsalainen väestö. Hekään osaksi alempirotuisina eivät tosin koskaan tule yltämään samaan kuin 100%:sti skandinaaviset germaaniveljensä. He ovat kuitenkin jo tarpeeksi älykkäitä toimiakseen eräänlaisina mediaattoreina alkukantaisen suomalaisrodun ja ylempien eurooppalaisrotujen välillä.
Hyviä tuloksia onkin saatu. Hyvässä ohjauksessa suomalaisrotuisetkin ovat päässeet hämmästyttäviin tuloksiin. Pisimmälle heistä ovat tietenkin päässeet ne, joissa ylempirotuisen veren osuus suurin.
Rodun ja menestymisen välinen yhteys on helppo todeta tarkastelemalla suurimpien suomalaisyhtiöiden omistajien ja johdon nimiluetteloa. Siellä esiintyvien suomalaisnimienkin takana on paljon ylempirotuista verenperintöä. Mitä lähemmäs lattiatasoa päästään, sitä suomalaisemmaksi nimet muuttuvat. Tämä järjestelmä toimii, siitä on osoituksena Suomen varsin hyvä taloudellinen menestyminen.
Suomalaista ei saa jättää yksin. Suomalainen tulee aina tarvitsemaan ymmärtävää ohjausta. Suomalainen on hyvä renki mutta aivan mahdoton isäntä.
Vastaukset 15
Vanhimmat
käynyt Suomessa, eikä tiennyt maamme etnisistä realiteeteista mitään. Gobineaun jälkeen löydettiin geenit:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000019&posting=22000000042267267
..nykypäivänäkin. Tieteestä poimitaan härskisti vain omaa agendaa palvelevat osat luodaan leikkaa-liimaa-systeemillä netissä omiin ajatuksiin sopiva rotutieteen haara.
Omatekoiset rotutieteilijät luokkaantuvat kovasti jos heitä nimittää rotutohtoriksi - nimityksellä on kuulemma paha kaiku. Rasismi on kuitenkin rasismia vaikka sitä nimittäisi maahanmuuttokriittisyydeksi.
Gobineau:
http://www.lyseo.edu.ouka.fi/suvaitsevaisuus/historia/modraku/gobineau.html
Turha noita on pohtia jos ollaan alkukantaisia pöhköjä niin ollaan sitten. Itse olen varmaankin ihan tavallinen suomalainen mutta osaan silti lukea ja osaan nauttia suunnattomasti musiikista. Eikös noi rotuopit ole jotain 30-luvun natsi juttuja ja jos nyt alettaisiin vertailemaan vaikka jotain ÄO-lukuja niin uskoisin ettei niissä eroja löytyisi eri kansojen välillä.
silleen, että se mittaa yksilöllisesti, ottaen huomioon kultturieron ja eri kasvuympäristön. Ei ihmislajin ÄO poikkea sen mukaan missä kukin asuu. -Viisaus on käytännön elämässä ja elämänlaadussa se tarpeellinen ominaisuus ja hyve, näinä itsekkäinä aikoina, mitä pitää jaksaa jälkikasvulle opettaa ja taas opettaa.
...arvaa palvoisko nämä perusnarskut sinua suomalaisena taiteentekijänä! Kuten A. Kiveä, jonka lahjakkuus oli omaa luokkaansa, silti nää vähämieliset persut yrittää omia hänetkin. -Tai V. Linnan Tuntematonta luetaan (saastutetaan) persujen keskuudessa ja kun Åke L. kuoli (Lehto siis), nuo tollot on mahtipontisesti riisumassa lakkejaan.
Tunnen tuota nuoluporukkaa runsaasti, exäni, (runkku lättyynvetäjä) horisi tyhjiä iskulauseita baarikavereidensa kanssa...ei se ollut mitään pohdintaa ja ajattelua! Se kaveerasi linnakundien kanssa, oli (on) tod sovinistisika, joka kyllä naiselle avaa oven lipevästi, mutta ei hänellä mitään neuvottelutaitoja ole: Kun ei asiat mene niinkuin pitäis, syypäitä löytyy: Vaikka väärännäkönen leuka vastaantulijalla tai likaset pluslasit jollain vaimoparalla. Minä ja laps saatiin tod usein mennä turvakotiin kun oli mulla ilkeä katse...
-Tuo exä on innokas Persu. Kavereilleen Reilu jätkä, joka ei jätä pulaan. Ja vaimo ne kaljarahat järjesti ettei tullu turpiin. Sille reilulle jätkälle.
verrattuna siihen mihin joudut alistumaan kun islam saa kunnolla otteen tästäkin maasta! Paitsi että silloin ei enää ole turvakoteja.
tuossahan ei puhuttu esim silpomisesta tai kunniamurhista mitään
islam ei saa otetta, ole rauhassa. Kasva aikuiseksi ja opi hillitsemään aggressioita: Pura ne terapiassa esim.
Kunniamurha on paha asia, mutta se ei myöskään riitä perusteeksi liittyä johonkin puolueeseen.
Lestadiolaiset ei ole pakottaneet ainakaan minua tekemään kymmeniä lapsia, en pidä heitäkään yhtään uhkana. rauhallinen rinnakkaiselo oisi nyt poikaa.
Jaa että mikä kortti kysyt? Se on sellainen kortti jota ei saa käyttää ettei persu-urpoille tule paha mieli. Katsos irrationaalisen ja hysteerisen muslimifobian puuttumista ei saa perustella millään tai tulet osallistuneeksi milloin mihinkin korttipeliin. Sanoo perussuomalainen. Ja perussuomalainen tietää kaiken sinua paremmin.
Islam suvaitsee kaksi "vierasta" uskontoa: kristinuskon ja juutalaisuuden, ei muita. Huomatkaa: Ei muita.
Juutalaisuutta ja kristinuskoa kutsutaan kirjankansoiksi. Noiden uskontojen harjoittaminen on islamilaisessa valtiossa luvallista - muttei julkisesti.
Juutalaiset ja kristityt ovat islamilaisessa yhteiskunnassa vähempiarvoisia kansalaisia.
Oletko tyhmä?
Wikipediasta:
- Vaikka Indonesian perustuslain mukaan maassa on taattava uskonnonvapaus,[87] virallisesti tunnustettuja uskontoja on vain kuusi: islam, protestanttisuus, katolisuus, hindulaisuus, buddhalaisuus ja kungfutselaisuus.[88]
- Šiialaisuus on virallinen valtionuskonto, johon kuuluu 89 % iranilaisista. 10 % kuluu sunnimuslimeihin, jotka ovat enemmistönä useimmissa muissa islaminuskoisissa maissa. Virallisesti tunnustettuja vähemmistöuskontoja ovat juutalaisuus, kristinusko ja zarathustralaisuus. Lisäksi on muiden uskontokuntien, kuten Iranista lähtöisin olevan baha'ilaisuuden, kannattajia.
- Sekularismilla on Turkissa vahva perinne. Vaikka valtiolla ei ole virallista uskontoa eikä se edistä minkään uskonnon harjoittamista, se valvoo uskontojen välisiä suhteita aktiivisesti. Perustuslaki tunnustaa uskonnonvapauden yksilöille, kun taas uskonnolliset yhteisöt ovat valtion suojeluksessa. Perustuslaki yksiselitteisesti kieltää yhteisöjä osallistumasta poliittiseen toimintaan (esimerkiksi muodostamalla uskonnollisen puolueen) tai perustamasta uskonnollisia kouluja.
- Nigeria: Väestöstä arvioidaan olevan 50 % muslimeja, 40 % kristittyjä ja 10 % paikallisten uskontojen kannattajia.
- Islamin suhtautuminen muihin uskontoihin vaihtelee historian ajankohdan, hallitsijan, kirjanoppineen ja yksittäisen muslimin mukaan. Suhtautuminen on ollut tiettyinä aikoina erittäin suvaitsevaista ja toisinaan muut uskonnot ovat joutuneet suoranaisten vainojen kohteeksi. Vaikuttavia tekijöitä ovat olleet ajankohta, paikka ja olosuhteet.
- Pakistan: uskonnot: Sunni 77%, šiiat 20 %, muut 3%
- Kaksi merkittävintä Bangladeshissa harjoitettua uskontoa ovat islam (arviolta 88 prosenttia väestöstä vuonna 2005) ja hindulaisuus (11 prosenttia vuonna 2005). Maassa asuvat biharit ovat pääasiassa šiiamuslimeja. Muihin uskonnollisiin ryhmiin lukeutuvat buddhalaiset, kristityt ja animistit.
jne. vittu ettekö itse osaa etsiä tietoa? Vai onko perussuomalaisille valehteleminen kunnian asia?
jotka kerroin selitettiin TV-ohjelmassa, ne eivät perustuneet omiin kuvitelmiini. Ehkä tiedot perustuvat shariaan, Koraanin lakeihin.
islamista, islamilaisesta maailmasta, muslimeista, muistakaan uskonnoista, maantiedosta, etkä liioin ymmärtänyt mitä televisiossakaan sinulle kerrottiin?
"Sharia, Koraanin laki". Voisi olla hyvä nimi elokuvalle, ohjaajaksi vaikka Geert Wilders. Todellisuudella ja suhteellisuudentajulla kun ei rassuille ole niin väliksi.
Miten muuten suhtaudut tähän http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/52611-vakivalta-palasi-ulko-ovellemme-vuosikymmenen-jalkeen uutiseen? Tarkoittaako se, että Raamatun lukuisat väkivaltaa ihannoivat kohdat on jälleen otettu valkoisten eurooppalaisten kristittyjen toimesta käyttöön sellaisena kuin kristinusko vaatii, sellaisena jona suurin osa kristityistä vaatii?
On se kumma uskonto tuo islam kun osa kristitysitä menee täysin hysteeriseksi sen edessä, vaikka on uskontona näin ateistin silmissä lähes yksi yhteen kristinuskon ja juutalaisuuden kanssa.
..tarpeeksi islamista inhotakseni sitä enemmän kuin mitään muuta.
Kyllä! Juutalaisuus, islam, ja kristinusko ovat sisaruskontoja keskenään, enkä kannata mitään niistä. Olen myös ateisti!
ettei sharia ole Koraanin laki?
"Islamin lakia šariaa ei tule sekoittaa Koraanin lakiin. Koraani ei ole pyrkinyt luomaan yhtenäistä lakijärjestelmää, vaan se on vastannut satunnaisesti esiin tuotuihin kysymyksiin.[2] Koraanissa mainitut määräykset koskevat lähinnä uskonnollisia velvollisuuksia, minkä lisäksi kirjassa on määritelty tarkasti perinnönjakoa, avioliittoa ja avioeroa koskevat asiat."(Wikipedia)
Tiedät kuitenkin omasta mielestäsi tarpeeksi, vaikket tiedä edes lukiossa opetettavia perusasioita islamista? Tyypillistä perussuomalaisuutta.