Eläkeadressissa 120 000 nimeä

Kansa on raivoissaan vanhasen touhuille.
8271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

katselee lukemia kateudesta vihreänä ja käy kädellä? :D

Äänestä
  • kuten havumajaan, siitä pitää KÄDE huolen.

    Äänestä

nykyisten etuuksien ja tukien eteen? Punikkien ajama eläke kelpaa kyllä ja työaikojen rajotukset; samoin lasten käyttäminen ansiotyössä kiellettiin. Uhositko aikanaan ja oliko kovat piipussa? Sinäkö sankari se tämän Suomenmaan rakensit?

Äänestä

ja uskottavuus on nolla luokkaa. henkilökohtaisesti tein ko. adressiin 100 erillaista nimeä ja kaikki kelpasi, jopa pyysivät vieruskaveria osallistumaan addressiin. Mitä virkaa on addressilla johon kelpaa sellaiset nimet, joita ei reaalielämässä ole edes olemassa. EI MITÄÄN!

Äänestä
  • Kuinkahan monta Hitleriä ja Aku Ankkaa mahtoi löytyä Mäki-Ketelän adressista, samalla sivullahan sekin oli allekirjoitettavana?

    Äänestä

  • nimien väärentäjä kirjoitti:

    Kuinkahan monta Hitleriä ja Aku Ankkaa mahtoi löytyä Mäki-Ketelän adressista, samalla sivullahan sekin oli allekirjoitettavana?

    olisi ollut paperiversiona, olisin pyyhkinut siihen perSSettä, et silleesti...

    Äänestä

  • adressi.,., kirjoitti:

    olisi ollut paperiversiona, olisin pyyhkinut siihen perSSettä, et silleesti...

    itte kirjoitti kaikki nimet siihen atressiin. Vai onkohan koko atressia edes olemassakaan? Kieron tuntunen tyyppi koko äihä

    Äänestä

sillä tuo addressi antaa mahdollisuuden laittaa lukemattomia, fiktiivisiä nimiä listaan. henkilökohtaisesti laitoin n. 80 eri nimeä siihen ja kun sivu kysyi että onko mahdollisesti vieressä joku joka kans haluaa nimensä listaan, niin laitoin toisen mokoman 80 nimeä siihen. Mitää katkoa tai kyseenalaistusta ei ilmennyt. tätä on AY-liikkeen toiminnat ylipäätään. Silkaa sumutusta alusta loppuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomen suurin nimilista kirjoitti:

Kansa on raivoissaan vanhasen touhuille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu