eivät kansanedustajat eikä ministerit tarvitse mitään kulukorvauksia. Luulisi heidän tuloillaan pystyvän maksamaan bussilipunhinnan tai taximaksun.
Joutuu sitä tavalliset duunaritkin paljon pienemmistä tuloista työmatkansa itse maksamaan.
Joutuu sitä tavalliset duunaritkin paljon pienemmistä tuloista työmatkansa itse maksamaan.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kaikki kelpaa, minkä helposti saa.
Usealla heistä ei ole koulutusta eikä muitakaan edellytyksiä päästä mihinkään pätevyyttä vaativiin tehtäviin tai hankkia itselleen omilla ansioillaan vastaavaa toimeentuloa.
Mihin korkea palkkaisiin tehtäviin kelpaisi kouluttautumaton, pätevöitymätön henkilö?
Useat heistä näyttävät olevan lisäksi enemmän jarrumiehiä, suunsoittajia, laiskoja tai itsensä esittelijöitä, kuin päteviä maamme asioiden hoitajia.
Nykyään heillä on "henkilökohtaisia avustajia", jotka hekään eivät ilmeisesti ole tarpeeksi kyvykkäitä tuloksista päätellen.
ylensäkkään he tarvitsevat avustajia? Niin tai eiväthän ne jaksa edes sitä nappia olla painamassa kuin silloin ja tällöin. Avustajat pois kaikilta kansanedustajilta.
erillistä koulutusta,vaan on syntymälahja.
Varsinkin savolaiset.
Artistieläkettä pitää anoa erikseen,eikä sitäkään välttämättä myönnetä.