Aamukävelyllä käydessäni tapasin naapurinmiehen, joka on julkiporvari, ja akavalainen, kuten minäkin. Oli hänkin yhtä närkästynyt Matti Vanhasen "lahjasta" mitä minäkin. Kerrankin oltiin asioista yhtä mieltä. Erityisen yllättynyt olin, kun hän kertoi käyneensä laittamassa nimensä adressiin eilen illalla. Nyt täytyy mennä kurkistamaan sivuille, onko asia todella niin.
Maailma muuttuu ja me sen mukana.
Maailma muuttuu ja me sen mukana.
Vastaukset 5
Vanhimmat
omaa eläkeikäänsä nostaa?
Sitä muuten sanotaan demokratiaksi, kun toteutetaan kansan tahtoa! Miksiköhän tämä hiihtäjä Vanhasen touhua pitäisi kutsua? Mielivallaksi ehkä.
sitä kutsutaan järjeksi
ei tämä yhteiskunta toimi jos täällä kaikki jää eläkkeelle 59-vuotiaina jonkun pitää verotkin maksaa.
ihmisten elinikä on noussut ja nyt punikit haluaa laskea eläkeikää entisestään, porkkanoita.
jos se työnteko on niin rasittavaa niin alkakaa työttmiksi, kyllä aina löytyy joku toinen tilalle tekemään sen homman.
lapsiahan te olette.
Kaikki tulee muuttumaan kun Halosesta ja Vanhasesta päästään vuonna 2015 Suomi on Natossa.
Te vanhat sukupolvet jotka olette nyt jäämässä eläkkeelle TE tuhositte tämän planeetan ja me nuoret nyt kärsimme teidän mielivallasta.
Puolet kokoomuksen ja Keskustan kannattajista vastustaa tuota hallituksen eläkeikäuudistusta.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/52601-elakekyselyn-tulos-uudistus-takaisin-rukalle
Eipä vastusta vasemmisto yksin tuota hallituksen eläkeikämuutosta.
Vastustusta kyseiseen asiaan tuntuu olevan jo hallituspuolueissakin.
Ehdotan, että Nurmijärven himokas pukki hiihtelis toisilla suksilla, meinaan noilla persuksilla. Sitä vois hiihtäjän henkinen tila kohentua paineiden purkautumisen myötä ja tarve kiusata kansalaisia kenties vähenis.
Mutta vaaleissa me kuitenkin kostetaan!