TAPANI KANSALLE MAHTAVAT SYNTTÄRIONNITTELUT.
ON IHANAA KUN SAAMME VIELÖ KUUNNELLA SINUA MONIA VUOSIA. VIINI PARANEE VANHETESSAAN .NIIN MYÖS SINÄKIN. TOSIN ET KOSKAAAN HUONO OLE OLLUTKAAN.
KEVÄTTERVEISIN MELINA
ONNEA TAPSA
17
951
Vastaukset
- Safira~
Lämpimät onnittelut päivänsankarille täältä myös.
Pitkää ikää ja laulu soikoon vielä monia, monia vuosia ! :D - Zori
Onnittelut iki-ihanalle lauluvirtuoosille !
Nuorena on kaunis elon viinipuu,
mutta vanhetessaan Tapsa ja viinikin vaan parantuu. Kirjoitat täyttä totta "Melina" ja SYDÄMELLISET onnittelut Tapsalle !!!
Parhaimmat onnitteluni Tapsalle!
- ZaiZai
Meikäläiseltä myös synttärionnittelut Tapanille ja kaunista kevään odotusta.
Kohta pääsee Tapanin keikoille, joissa hän toivottavasti laulaa myös uuden levynsä biisejä.- musiikkisi ystävä
Myöhästyneet onnittelut Tapsalle syntymäpäivän johdosta! Ja kiitokset siitä, että niin kauan (41 vuotta! ) olen saanut nauttia musiikistasi. Esityksesi ovat koskettaneet monissa konserteissa, tv-esiintymisissä sekä levyillä syvästi. Tuotantosi on laajaa (Eino Leinoa, Lauri Viitaa, argentiinalaisia tangoja, joulukonsertteja jne sekä tietenkin iskelmiä).
Toivon Sinulle onnellisia vuosikymmeniä eteenpäin. Pää pystyssä kulkien, ilkeilijät omaan arvoonsa jättäen. Tsemppiä ja musiikkinautintoja odotellen. - penlujir
musiikkisi ystävä kirjoitti:
Myöhästyneet onnittelut Tapsalle syntymäpäivän johdosta! Ja kiitokset siitä, että niin kauan (41 vuotta! ) olen saanut nauttia musiikistasi. Esityksesi ovat koskettaneet monissa konserteissa, tv-esiintymisissä sekä levyillä syvästi. Tuotantosi on laajaa (Eino Leinoa, Lauri Viitaa, argentiinalaisia tangoja, joulukonsertteja jne sekä tietenkin iskelmiä).
Toivon Sinulle onnellisia vuosikymmeniä eteenpäin. Pää pystyssä kulkien, ilkeilijät omaan arvoonsa jättäen. Tsemppiä ja musiikkinautintoja odotellen.Hienoa! Kauniisti kirjoitettu !
- Tippa linssissä...
penlujir kirjoitti:
Hienoa! Kauniisti kirjoitettu !
Niin kaunista, niin syvällistä, niin perseennuolemista että...
Kuinkahan Tapsukan 90 vuotis synttärit menivät, onx tietoo? - kaupungin kaija
Tippa linssissä... kirjoitti:
Niin kaunista, niin syvällistä, niin perseennuolemista että...
Kuinkahan Tapsukan 90 vuotis synttärit menivät, onx tietoo?Miksi raavit kaikissa kommenteissasi sitä alapäätäsi. Onko siellä tauti. Mene kuuntelemaan Tomppa Jonesia toisenkin kerran tai sitten tätä taidelaulaja Nykästä tai Hynnistä tai Isokoskea tai JP Kuselaa. Saattaa kutina helpottaa eikä tarvitse Tapani Kansan ystävien vaivautua alhaisten kommenttiesi kiertämiseen.
- Stadin uros
kaupungin kaija kirjoitti:
Miksi raavit kaikissa kommenteissasi sitä alapäätäsi. Onko siellä tauti. Mene kuuntelemaan Tomppa Jonesia toisenkin kerran tai sitten tätä taidelaulaja Nykästä tai Hynnistä tai Isokoskea tai JP Kuselaa. Saattaa kutina helpottaa eikä tarvitse Tapani Kansan ystävien vaivautua alhaisten kommenttiesi kiertämiseen.
Kaupungin kaijoiksi on meillä kutsuttu paikallisia ilolintuja. Oletko sinäkin sellainen?
- kaupungin kaija
Stadin uros kirjoitti:
Kaupungin kaijoiksi on meillä kutsuttu paikallisia ilolintuja. Oletko sinäkin sellainen?
Kiva että härran mielenkiinto heräsi, kyllä minä myös sellainen olen ja joskus tällainen myös. Ja esiinnyn eräällä Tapani Kansan biisillä myös. Joten kuunteleppa Tapsan tuotantoa joka sisältää myös hauskaa ja ilkikurista huumoria sanoituksissaan.
- <<<
omat idolit Tapani kansa.Markku aro.danny.Fredi.
Hurriganes.Frederik ja Jääkiekosta legendaarinen Timo Nummelin - haukkujalle nolasi puolet k...
en toivota hyviä jatkoja enkä onnea suomen haukkujalle nolasi puolet kansasta,mies on itseään aivan täynnä ja muutenkin välillä vähän omituinen.leuhka paska koko jätkä.JUSTIINAX saat taas vähän poistettavaa.
- ikuinen mokailija.
melina2 kirjoitti:
onnea sulle mihinkään. kannattiko kirjoittaa koko viestiä. munakasta pääsiäistä vaan
viestihän kannatti kirjoittaa tapsa on mikä on ikuinen mokailija.ja siinä roolissa pysyy koko loppu ijän.taitaa kuulua vähän luonteeseen.
ikuinen mokailija. kirjoitti:
viestihän kannatti kirjoittaa tapsa on mikä on ikuinen mokailija.ja siinä roolissa pysyy koko loppu ijän.taitaa kuulua vähän luonteeseen.
Noi sun juttus on alle kaiken arvostelun. Oot ihan ala-arvoinen tyyppi muutenkin. Mitä pahaa Tapsa sulle muka on tehnyt, kun sun täytyy sitä täällä kokoajan ilkkua ja solvata ?
- aina pilkataan.
Justiinax kirjoitti:
Noi sun juttus on alle kaiken arvostelun. Oot ihan ala-arvoinen tyyppi muutenkin. Mitä pahaa Tapsa sulle muka on tehnyt, kun sun täytyy sitä täällä kokoajan ilkkua ja solvata ?
niinhän se on että toden puhujaa aina pilkataan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀1504748BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että2053974- 2113177
Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1093039Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main822863- 1251700
HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok91615- 611329
Aitolehti Capital
HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle2471166MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka
Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t1451133