Kyllä voittaa! KalPa näyttää närhen värkit koko Suomen kansalle!
Voittaako KalPa suoraan voitoin 4-0?
4
349
Vastaukset
- Mä vaan
Voitot menee 4-2 Hpk:lle, Kalpan ykköskenttää väsyy suuriin peliminuutteihin.
- V as vendetta
Mihinkä ihmeen kuokkaan ne nyt on ottamassa? Kyllä meilläpäin kiekkoilijat ainaki käyttää mailoja! xD
Ei mutta ihan turhaa tämmöset uhoomiset! Jos KalPa voittaa niin hyvä mut jos kerho vie niin ihan sama! Päästäänpähän pitkästä aikaa kattomaan pleijarikiekkoo Kuopiossaki!
Ja tuskinpa ne pojat väsyy kun oovat koko kauden muutenki pelanneet niin hyvin! Ja eiköhän siellä HPK:n ykkönen tuu vetää ihan samanlaisilla minuuteilla?
Sehän se KalPan taktiikkaki on että liikkeellä ja syöttely pelillä se vastustaja kesytetään ja hyvinhän toi o ainaki HPKta vastaan toiminu!
- kalpa historiaa
Muistaakseni kerho ei ole kertaakaan tippunut pleijareissa ekalla kierroksella jos se on pleijareihin päässyt. Kerhossa on potentiaalia vielä parantaa. Vanhatparrat yleensä parantavat kun tosipelit alkavat.
- M27,
No mutta kertahan se on ensimmäinenkin.Joka vuosi on uusi tilanne, eikä siinä menneet paina.Kuopiolaisena toki toivon KalPan voittoa.
Varmasti tiukka sarja tulossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1011641- 2101517
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591010Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31990Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K55809En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k49771Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49765Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36725The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5712Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54702