että Kokoomus on paska puolue.
http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Suomalaisten usko kapitalismiin horjuu/1135244145111
http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Suomalaisten usko kapitalismiin horjuu/1135244145111
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
eli ei missään, mutta se sanottiin että pessimistisimpiä on perussuomalaiset. Tosin se ei ole ihme sillä persussuomalaiset ovat tottuneet välttelemään vastuunkantoa ja siten ovat aina vain valittamassa, mutta eivät mitään tekemässä.
tässä vielä pieni pätkä kyseisestä linkistä:
"Yhdeksän kymmenestä suomalaisesta on sitä mieltä, että markkinataloudessamme on liikaa ahneutta ja oman edun tavoittelua. Talousjärjestelmässämme on suomalaisten mielestä myös liikaa keinottelua, ulkomaisia sijoittajia, nopeiden voittojen tavoittelua, monopoliasemassa olevia yrityksiä ja kilpailua ihmisten kesken."
Tavaa hitaasti ja laske.
Seuraavaksi yhdistä: kokoomus = markkinatalouden kannattaja + yhdeksän kymmenestä =90%; laskun tulos on siis => 90%mielestä kokoomus on paska puolue.
Jos ei vieläkään onnistu, tilaa 100m rautalankaa niin tullaan vääntämään se sulle.
Ymmärsitkö tuon tekstin vai menikö ohi?Yksinkertaista ja vielä totta.Taidat olla niin sumutettu ja venytetty kokoomuksen paskalla, ettei mikään mene paksuun kalloon.Mutta eihän sitä voi kauhalla vaatia, jos lusikalla on annettu.Yritä vielä kerran tavata.
Mainitaan että kokoomuslaiset ovat tyytyväisimpiä nykyisenkaltaiseen kapitalismiin.