Millaista on olla ihastunut?

Elävä-kuollut

Kuten otsikko kertoo, kysyisin millaista on olla ihastunut. Itse en ole ollut koskaan ihastunut (en edes tiedä olenko kykenevä kyseiseen tunnetilaan, tai ylipäätään tuntemaan yhtään mitään)
Joten voisiko joku joka on joskus ollut ihastunut kertoa/kuvailla tälläiselle tunnevammaiselle millaista se on.

15

2163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ylen-eläväinen

      no sehän on kamalaa!
      siis ihan hirveää!
      aina hävettää ja nolottaa!
      ja sit se toinen on niin jumalainen!
      siinä menee ihan sekaisin!
      sit ujostuttaa!
      sit lähtee karkuun!
      ja sit kuitnkin jos ihan vähän vaan kurkkais vaikka seinän takaa!
      sellaista se on kun on ihastunut!
      varo ihastuttavia ihmisiä!
      -tosin niitä riittää!
      niitä tulee vastaan joka puolella!
      niissä on jotain jännää!
      ne on jotenkin erilaisia!
      joku ihmepotku ja semmoista!

      joko riitti :DD

      • kokemusta on =)

        Mahtava juttu!


      • ihan niin !
        kokemusta on =) kirjoitti:

        Mahtava juttu!

        ...siinä on nostetta !!


      • se kuuluu elämään
        ihan niin ! kirjoitti:

        ...siinä on nostetta !!

        sit ku tapaat sen ihastuksesi niin "senat menee IHAN sakasi" vaikka muiden ihmisten kanssa pystyiski jutustelemaan =) !


      • tikku

        ...ehkä huonoin ja paras kuvaus ihastumisesta mitä oon kuullut. Kirjoittaja on ilmiselvästi ihastunut johonkuhun.


      • ylen-eläväinen
        tikku kirjoitti:

        ...ehkä huonoin ja paras kuvaus ihastumisesta mitä oon kuullut. Kirjoittaja on ilmiselvästi ihastunut johonkuhun.

        olisinkohan?

        ihastuminen on niin ihanaa että suosittelen sitä kaikille lääkkeeksi talvimasennukseen ja kevätmasennukseen!

        Miten niin huonoin kuvaus , pitää olla totuudenmukainen!


    • HFAD

      Se on sitä kun aamulla heräät niin mielessä on hän, ja kun illalla käyt nukkumaan niin mielessä on hän. Sillä välillä et voi muuta kun häntä ajatella. sitä se on.
      älyttömän hienoa ja samalla niin repivän raastavaa.

      • Willw

        ...jo ihan joltain muulta kuin ihastumiselta, enemmänkin rakastumiselta tai pahalta pakkomielteeltä :O

        ihastuminen on kevyt keväinen humala, josta ei jää pää kipeäksi eikä sydän vereslihalle!


      • canned heat
        Willw kirjoitti:

        ...jo ihan joltain muulta kuin ihastumiselta, enemmänkin rakastumiselta tai pahalta pakkomielteeltä :O

        ihastuminen on kevyt keväinen humala, josta ei jää pää kipeäksi eikä sydän vereslihalle!

        Mitähän tässä nyt sitten pitäisi tehdä? Taas valvoin yli puolenyön miettien, voiko tästä koskaan mitään tulla... Riuduttavaa odottamista (johtuen etäisyydestä), tuntuu menevän koko muu elämä aivan sekaisin, kun mielessä on vain hän :).


      • Williw
        canned heat kirjoitti:

        Mitähän tässä nyt sitten pitäisi tehdä? Taas valvoin yli puolenyön miettien, voiko tästä koskaan mitään tulla... Riuduttavaa odottamista (johtuen etäisyydestä), tuntuu menevän koko muu elämä aivan sekaisin, kun mielessä on vain hän :).

        ota ja kosi :) jos olette molemmat vapaita :)...tai tee jotain ettei purkki pamahda!

        ja onnea yritykseen!


    • JiiPee

      Elävää ja kuollutta. Nimimerkkisi kuvaa hyvin ihastumista: se on sekä piinallista, että ihanaa.

    • Anonyymi

      en tiiä bro

    • Anonyymi

      Aivan perseestä

    • Anonyymi

      Olen ainaki ollut, tai no olen edelleen ihastunut erääseen minun luokan poikaan. Ihastuminen aiheuttaa mulle ainakin sellasta oloa et unelmoi että se olisi ihastunut muhun ja tulis puhumaan mulle. Ja myös yleensä tuijotan sitä väkisin tunnilla ja mietin sitä lähes aina. Mut onneksi tuo poika kehen olen ihastunut on samassa koulubussissa minun kanssa ja puhuu sielä mulle kaikkee kivaa ja se auttaa sitä ihastumisen tunnetta.

      • Anonyymi

        Ja mua ärsyttää kun mun yks inhokki mun luokkalainen on ollut sen kaa yhes nii ärsyttää ku se poikaki vihaa sen eksää. Ja se muute tuijottaa mua tunnilla et mitä se merkitsee kun se myös hymyilee mulle?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      13
      3996
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1639
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      264
      1468
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1455
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      237
      1341
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1130
    7. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1079
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1070
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1024
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      993
    Aihe