Kääntämiäni virsiä runomuodossa täällä:
http://satakieli.blogspot.com/
Sanaa taiteellisessa muodosa. Olkaa hyvä !
S.P.
http://satakieli.blogspot.com/
Sanaa taiteellisessa muodosa. Olkaa hyvä !
S.P.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Musukki on Jumalan lahja - otamme vastaan kaikki musukit!
Aivan totta, nämä ovat runoja. Seuraaviin löytyy sävel, samalta sivulta linkki, missä itse virsikin.
Philip Bliss: Taistelkaa
Robert Harkness: Taivaaseen
Julia W Howe: Taivaan Herran kunnia.
Nämä löytyvät blogista laittamalla hakusana blogin yläreunan kentään "hae blogista". Virsirunon löydyttyä alinna lukee "lähde". Klikkaa sitä, avautuu hymntime/cyberhymnal. Klikkaa linkkiä MIDI, ja avaa. Jo soi !
Useimpien kohdalla on linkki sellaiselle englanninkieliselle sivulle, josta löytyy musiikki. Se sopii vain alkuperäisiin sanoihin, ei käännökseeni kuin näissä mainituissa 3 tapauksessa.
eivät lopukaan Rauhanyhdistyksen pihamaalle! APUA!
http://satakieli.blogspot.com/search/label/Jumalan valtakunta
"Jeesus, alla auringon
on valtakuntas ääretön."
Kaivelin arkistojani ja löysin muutamia muinoin ottamiani kopioita G.Skinnarin laulukirjasta 1894. Laitoin sieltä kolme blogiin.
En tiedä, onko ehkä jokin niistä uudistettuna nykyisin käytössä ?
S.P.