Katainen: Ottakaa Suomesta mallia

4194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin, jos mallia tarvitaan siitä, miten kansa pannaan maksamaan kokoomuksen H.Holkerin itseaiheutettu lama 87-91, niin se käy mainiosti varoittavana esimerkkinä.
Samaan esimerkkiin tietenkin kuuluu kepun E.Aho ja kokoomuksen I.Viinanen 91-95, jotka työnsivät kätensä syvälle veronmaksajien taskuun tyhjentäen ne lopulta kokonaan.

Äänestä
  • Ja edellisen Sorsan hallituksen aikana tehtiin jo periaatepäätös rahamarkkinoiden vapauttamisesta.

    ..ja olikos se kovan markan Demari-Manukin
    taustalla vaikuttamassa.

    Äänestä

  • Papereitta paras kirjoitti:

    Ja edellisen Sorsan hallituksen aikana tehtiin jo periaatepäätös rahamarkkinoiden vapauttamisesta.

    ..ja olikos se kovan markan Demari-Manukin
    taustalla vaikuttamassa.

    Holkerin valtiovarainministerinä hääri (ehkä ymmärtämättömyyttään?) porvaridemari E.Liikanen, joka sai likaisesta työstään Holkerilta palkinnoksi EU-komissaarin viran.
    Ja nyttemmin vielä Suomen Pankin pääjohtajan viran.
    Niin ne asevelit toisiaan palkitsee!!!

    Äänestä

Silloisen kotitekoisen laman pääarkkitehdit olivat "talousmiehet" Koivisto,Holkeri,Liikanen ja
Louekoski.Kaikki kaikin kunniamerkein
ja fanfaarein palkittuja. Taisi vain Kataiselta
jäädä ketomatta että 14000 teki itsemurhan
,kymmenet tuhannet joutuivat saairaseläkeelle
ja ennenaikaiseen hautaan.Osa maksaa laskuja
vieläkin .Tästä sitten pitäisi ottaa oppia?
Herra varjele, voiko enää idiootimpaa lausuntoa
antaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maa tarvitsee Kataisen kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200903109216831_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu