Kaksi päätuloverokorttia

Alan pian työskentelemään kahdessa työpaikassa, ja pitäisi saada molempiin paikkoihin samalla prosentilla päätuloverokortti. Onnistuuko tämän tilaaminen netistä, en ainakaan löytänyt Verokortti-palvelusta kahden päätuloverokortin tilaamis mahdollisuutta... Kiitos!
3571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ns. päätuloverokortteja saa kuin yhden (nimensäkään mukaan), luut on sivutulokortteja.

Äänestä
  • kahta mutta kahdelle tulolähteelle saa sen kortin jossa veroprosentti sama kun osaa antta arviona yhteistulot.

    Äänestä

Hommaat itsellesi verotoimistosta freelance-verokortin. Sen voit sitten luovuttaa molemmille työnantajille ja saat ennakonpidätyksen saman prosentin mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jessyhh kirjoitti:

Alan pian työskentelemään kahdessa työpaikassa, ja pitäisi saada molempiin paikkoihin samalla prosentilla päätuloverokortti. Onnistuuko tämän tilaaminen netistä, en ainakaan löytänyt Verokortti-palvelusta kahden päätuloverokortin tilaamis mahdollisuutta... Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu