Ducati monster 600

italiaano

Olisiko kellään kokemuksia tuosta kyseisestä pyörästä esim. Onko kuinka kestävä pyörä, pystyykö kuinka hyvin ajaa matka ajoa ja onko kuinka tehokas? Kiitos jo etukäteen vastanneille!

4

5895

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on ihan soiva peli

      ja kokemusta on muutama vuosi. Ihan kestäväkin on, mulla ei ole ilmaantunut mitään varsinaisia vikoja. Jarruja, besaa ja renkaita syö niinkuin kaikki muutkin pyörät. Kaupungissa ketterä ja mutkatielläkin mukava. Ja ylläripylläri motarilla nakupyörä ei ole mikään ajonautinto. Jos mukavaa ja hiljaista matkapyörää etsit suosittelen jotain bemaria talonkokoisella tuulilasilla tai muuta homosohvaa tai sitten ihan vaan autoa. Monsterista saa sen sijaan muuten hyviä fiiliksiä unohtamatta ducatin muhkeita soundeja (äänet tietysti edellyttää putkien muutostöitä).

      • terveselkäinen

        Monsterin takajousitus on kivikova.

        Jos on selkävaivoja, niin Monster kannattaa unohtaa. Itse huonoselkäisenä kykenin ajamaan Monsterilla 2 500 km, sitten oli pakko myydä pois ja ostaa Bema.

        Muuten Monster oli kylla minusta kaunis ja viehättävä pyörä.


      • ST 800
        terveselkäinen kirjoitti:

        Monsterin takajousitus on kivikova.

        Jos on selkävaivoja, niin Monster kannattaa unohtaa. Itse huonoselkäisenä kykenin ajamaan Monsterilla 2 500 km, sitten oli pakko myydä pois ja ostaa Bema.

        Muuten Monster oli kylla minusta kaunis ja viehättävä pyörä.

        Olen hankkimassa vaimolle omaa pyörää ja valinta olisi kutakuinkin päätymässä 600:een Monsteriin. En tunne Ducateja kovinkaan hyvin (koska ajan BMW:llä!). Millainen pyörä ajaa, kestävyys, ongelmat jne käyttökokemukset. Millaisena näette noin 2000 mallisen ja 20 000 km ajetun vehkeen olevan hinnaltaan.

        Kiitos tiedoista!


    • IC-350

      Naisten pyörä melko laiska ei oikealle motoristille noita pienellä konella olevia suosittelisi teho ja vääntö lopuu ennen aikojaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      29
      5089
    2. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      64
      4081
    3. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      77
      3647
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      73
      2708
    5. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      150
      2506
    6. Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta
      Maailman menoa
      60
      2368
    7. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      79
      2189
    8. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      27
      2147
    9. Mitä haluaisit sanoa kaivatullesi tänään?

      Mitä ajatuksia hänestä ja tilanteesta ylipäätään 💖
      Ikävä
      135
      1674
    10. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      40
      1538
    Aihe