Olen joutunut lukemaan välillä JÄRKYTTÄVIÄ lausuntoja, joissa törkeästi kiistetään ja yritetään mitätöidä toisen henkilön usko Jeesukseen. Nämä tällaiset ovat uskonnollisia, häikäilemättömiä kiistäjähenkiä. Heillä on kanttia yrittää kiistää se työ, jonka Jeesus on omissaan aloittanut ja myös päätökseen vievä.
Joh. 6:37
"Kaikki, minkä Isä antaa minulle, tulee minun tyköni; ja sitä, joka minun tyköni tulee, minä en heitä ulos".
Joh.10:27-30
"Minun lampaani kuulevat minun ääntäni, ja minä tunnen ne, ja ne seuraavat minua.
Ja minä annan heille iankaikkisen elämän, ja he eivät ikinä huku, eikä kukaan ryöstä heitä minun kädestäni.
Minun Isäni, joka on heidät minulle antanut, on suurempi kaikkia, eikä kukaan voi ryöstää heitä minun Isäni kädestä.
Minä ja Isä olemme yhtä."
Turhaa on pienten ihmisten taistella Jumalaa vastaan.
Kiistäjähenget vauhdissa.
9
386
Vastaukset 9
- Turhaa on tutkainta vastaan...
heillä ei ole Jumalan antamaa näkökykyä. Siitä se johtuu.
- kiistäjähenkeä..
hyvässä vauhdissa kohti helevetin kuumia tulia !!!
- piti kyl
kiistäjähenkeä.. kirjoitti:
hyvässä vauhdissa kohti helevetin kuumia tulia !!!
sanoman > kaksi niistä riivajista jotka asuttavat tuota yhtä saastunutta ruumista kiistää yhteen
ja samaan hengen vetoon ja viisi vielä odottaa suunvuoroaan. - observerikö taas?
kiistäjähenkeä.. kirjoitti:
hyvässä vauhdissa kohti helevetin kuumia tulia !!!
Ketä tarkoitat? Miksi lausut kadotustuomioita? Häpeä!
- ja pahantekijöitä?
observerikö taas? kirjoitti:
Ketä tarkoitat? Miksi lausut kadotustuomioita? Häpeä!
Olen elävän sanan kanssa kulkeva. Enkä häpeä sellaisia tehtäviä joita Jumala minulle antaa. Minulla on viesti myös sinulle. Häpeä sinä! Koska sinä nousit vastustamaan Hänen ylhäisyyttään.
Neljä sinusta kyllä tulee vielä esille tämän päivän kuluessa. Kolme on jo näyttäytynyt.
Jumala kadottaa kenet tahtoo. Ei hän siihen yhden yksinkertaisen riivaajan lupaa tarvitse. - Miski.
kiistäjähenkeä.. kirjoitti:
hyvässä vauhdissa kohti helevetin kuumia tulia !!!
MITä KYLVÄT SITÄ NIITÄT, JOTEN VARO SANOJASI.
- Olen Jeesuksen oma
ja pahantekijöitä? kirjoitti:
Olen elävän sanan kanssa kulkeva. Enkä häpeä sellaisia tehtäviä joita Jumala minulle antaa. Minulla on viesti myös sinulle. Häpeä sinä! Koska sinä nousit vastustamaan Hänen ylhäisyyttään.
Neljä sinusta kyllä tulee vielä esille tämän päivän kuluessa. Kolme on jo näyttäytynyt.
Jumala kadottaa kenet tahtoo. Ei hän siihen yhden yksinkertaisen riivaajan lupaa tarvitse.Ihmettelen sinua observeri. taistelet Jeesusta vastaan, kun Jeesuksen omia vastaan taistelet. älä lausu kadotustuomiota. Sen on Jeesus kieltänyt. Siinäkin rikot Jeesusta vastaan.
Ei muuta.
Luin joskus kirjan.Orpojen isä Yrjö Myllerin elämän kerran,kirjassa mainittiin,että Yrjö vältti kiistoja ja väittelyjä.Maailma on täynnä riitoja,mutta onneksi Jeesus tulee pian ja lopettaa kaikki riitelyt.siunausta sinulle!Kyllä Jeesus on hyvä.
- Timoriepu
Aina ei vain voi olla huomauttamatta joidenkin vääryyden harrastamisesta. Kiitos muistutuksesta! Siunausta sinulle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty441369Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3221176Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto31993Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s311963Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33801Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine131800- 50761
Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte194698- 61605
- 40546