Minulla ei ole aikaisempia kokemuksia Kauris-Leijona -suhteesta, mutta kerta se on ensimmäinenkin. Miten on, tuleeko suhde onnistumaan? Kokemuksia?
Tuleeko suhde toimimaan?
6
2000
Vastaukset
- ehdottomasti kyllä
Pidä kiinni leijonastasi, olen samassa tilanteessa ja kokemuksesta voin kertoa, että on ollut erittäin antoisaa ja ihanaa aikaa. Ei pahemmin yhteenottoja, melko tasainen suhde.
Hyvää kevättä! :) - rtar
Hyvää jatkoo teille!
- LadyLion75
meillä yhteiseloa 13 vuotta ja ollaan leijona-n ja kauris-m.
Ihan seesteistä aikaa suurin osa, mutta välillä havaittavissa vastarintaa. Eli minä siis jellonana karjun ja kynsin ja kauris vaikenee ja luikkii pakoon... heh! Mutta niin totta!
Tällä hetkellä tosin tuntuu, että kauriissa on liikaa vastarintaa, ei ole tarpeeksi myöntyväinen. Suurin asia, mikä nyt sapettaa puolisossa, on aiheettomat lupaukset! En saata ymmärtää, miksi lupaa minulle jatkuvasti jotain, vaikka ei aio niitä koskaan toteuttaa! Kuinka moni ihminen kuuntelee pidempään katteettomia lupauksia..?
- hunaluna
leijona nainen ja kauris mies seurustelivat 2,5 v mutta kaukosuhteena.. suhde ohi mutta ystävällinen loppu. tunnen taas parin joka on ollu 20v naimisissa ja 2 lasta..ja 1 lapsenlapsi..
- jouskari___
paha sanoa kun on itse jousimies:)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741114
- 751101
- 481004
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104958- 51935
- 33717
- 49704
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34607- 50590
Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118547