Tuleeko suhde toimimaan?

mietteliäs kauris

Minulla ei ole aikaisempia kokemuksia Kauris-Leijona -suhteesta, mutta kerta se on ensimmäinenkin. Miten on, tuleeko suhde onnistumaan? Kokemuksia?

6

1954

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ehdottomasti kyllä

      Pidä kiinni leijonastasi, olen samassa tilanteessa ja kokemuksesta voin kertoa, että on ollut erittäin antoisaa ja ihanaa aikaa. Ei pahemmin yhteenottoja, melko tasainen suhde.

      Hyvää kevättä! :)

    • rtar

      Hyvää jatkoo teille!

      • LadyLion75

        meillä yhteiseloa 13 vuotta ja ollaan leijona-n ja kauris-m.

        Ihan seesteistä aikaa suurin osa, mutta välillä havaittavissa vastarintaa. Eli minä siis jellonana karjun ja kynsin ja kauris vaikenee ja luikkii pakoon... heh! Mutta niin totta!

        Tällä hetkellä tosin tuntuu, että kauriissa on liikaa vastarintaa, ei ole tarpeeksi myöntyväinen. Suurin asia, mikä nyt sapettaa puolisossa, on aiheettomat lupaukset! En saata ymmärtää, miksi lupaa minulle jatkuvasti jotain, vaikka ei aio niitä koskaan toteuttaa! Kuinka moni ihminen kuuntelee pidempään katteettomia lupauksia..?


    • hunaluna

      leijona nainen ja kauris mies seurustelivat 2,5 v mutta kaukosuhteena.. suhde ohi mutta ystävällinen loppu. tunnen taas parin joka on ollu 20v naimisissa ja 2 lasta..ja 1 lapsenlapsi..

    • jouskari___

      paha sanoa kun on itse jousimies:)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.

      Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.
      Terveys
      302
      6907
    2. Viiimeinen viesti

      Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill
      Suhteet
      65
      2079
    3. Mikä olisi sinun ja kaivattusi

      Tarinan kertovan elokuvan nimi?
      Ikävä
      175
      1807
    4. epäonnen perjantain rikos yritys

      onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä
      Kajaani
      15
      1297
    5. Onko kaivattusi täysin vietävissä ja

      vedätettävissä?
      Ikävä
      112
      1257
    6. Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa

      - Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 18
      Maailman menoa
      169
      1190
    7. Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"

      Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie
      Suomalaiset julkkikset
      7
      1166
    8. RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.

      Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j
      Puolanka
      54
      1076
    9. Kirjoitin sinulle koska

      tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j
      Ikävä
      41
      1041
    10. Martina pääsee upeisiin häihin

      Miltäs se tuntuu kateellisista. Anni Uusivirta on Martinan kavereita.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      288
      982
    Aihe