Tapsa, ystävällisenä neuvona. Minun mielestäni ei ole tarpeen toistaa samaa toistamasta päästyään. Olet sinällään ihan hyvin perustein kumonnut yksipuolisia väittämiä ja olettamia, mutta miksi toistaa niitä perustelujasi. On nimittäin melko selvää, että et kykene millään murentamaan kiistakumppaniesi lujaa uskoa, joka on niin lujaa ettei sitä kiistattomin asiaperusteinkaan voi horjuttaa. Uskon vastaiset asiaperusteet nimittäin torjutaan eikä niitä haluta edes tarkastella.
Olet varmaan havainnut, että itsepintaisella jankuttamisella vain asetut netti fennojen maalitauluksi ja loanheiton kohteeksi.
Olet varmaan havainnut, että itsepintaisella jankuttamisella vain asetut netti fennojen maalitauluksi ja loanheiton kohteeksi.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Etkö ymmärrä tapio että teet itsesi naurunalaiseksi kun juttelet täällä itsellesi, tämänkin juttu on niin läpinäkyvä että puistattaa
On meillä sairas setä, tuo setä tapio/kun setä tulee saitille on sensuur mahoton/ kas näin lähtee viesti, ja viesti lähtee näin/ kas näin lähtee viesti, ja viesti lähtee näin
On meillä sairas setä, tuo setä tapio/ kun setä tulee saitille me paskaa jauhamme/ kas näin suolla paskaa ja paskaa suollan näin/ kas näin suolla paskaa ja paskaa suollan näin
On meillä sairas setä, tuo setä tapio/ kun setä tulee saitille on palkka valmis je/ kas näin maksaa rkpee, ja säätiötkin myös/ kas näin maksaa rkpee, ja säätiötkin myös
On meillä sairas setä, tuo setä tapio/ kun setä tulee saitille me toiset nauramme/ kas näin kaikki nauraa ja kaikki nauraa näin/ kas näin kaikki nauraa ja kaikki nauraa näin
HOHOHOHOHO että saapi taas makiast nauraa.
Muuten:pappa sitta på katto och dricka bränviin vaa
Tapio Rautalapio on jatkuvasti muistuttanut, että kaksikielisyys tulee maallemme kalliiksi. Epäselvää on vain se, kuinka kalliiksi se todella tulee.
Olet todella kuvottava persoona...ihmiseksi sinua ei voi sanoa
"Olet varmaan havainnut, että itsepintaisella jankuttamisella vain asetut netti fennojen maalitauluksi ja loanheiton kohteeksi"
Arvelen, että netti fennojen sijaan voidaan ainakin tässä ketjussa huoletta puhua netti fennosta.
En itseasiassa usko, että argumentaatiolla itsellään on tässä keskustelussa juurikaan merkitystä. Kyseenalaistamalla minkä tahansa yksityiskohdan pakkoruotsin (todellisuudessa ruotsin, suomenruotsalaisuuden, ruotsalaisuuden ja Ruotsin) vastaisesta julistuksesta olet sinäkin, parahin peltivieteri, jo pudottanut itsesi pakkoruotsittajien paarialuokkaan.
Eittämättä olen siihen paarialuokkaan pudotettu, mutten ole siitä kovin häpeissäni. Mutta ehkäpä jokunen kerettiläinenkin joukkoon mahtuu. Voi olla niinkin, että lähtökohtani asiallisesta keskustelusta on liian kunnianhimoinen lähtökohta.
Miltä se keskustella itsensä kanssa, eikös se ole pidemmän pääle aika puuduttavaa
"Voi olla niinkin, että lähtökohtani asiallisesta keskustelusta on liian kunnianhimoinen lähtökohta."
No, ei ihan välttämättä, jos sulatat sen, että vastaukset ovat sitä luokkaa kuin esimerkiksi tässä ketjussa.
Artisti / yhtye: tapio & rkp humppa
Nimi:setä tapio
Pikku tapsan nimipäivää eilen vietettiin,
vierahiksi folkting sekä ankdam kutsuttiin.
Tapsan "tikkukaramelli" esiin kaivettiin,
sitten vielä anustakin hierottiin,
ja siellä kaikilla oli niin mukavaa,
oi jospa salmen huutais kurkku suoraana.
Rautalapiolle sitten puhe pidettiin.
Puhe oli ruotsiksi ja sille naurettiin.
Tyhmä tapsa vastas suokmeks ensin hämillään,
sitten röhkäs ruotsiksi mielissään,
ja siellä kaikilla ........
Pervot leikit leikittiin ja pilii vatkattiin,
pili peppuun kätkettiin ja tapsa raiskattiin.
Viimein sentään toimistolle kaikki matkattiin,
siellä tapsan palkka sitten laskettiin,
ja siellä kaikilla......