Adapteri 13-7 ?

pistokkeeseen

Huomasin että uudessa autossa on erilainen pistorasia perävaunulle kuin vanhassa, reikiä on enemmän, kun perävaunun pistokkeessa.

Noihin saa ilmeisesti adaptereita? Löytyykö honkkareista, motoneteistä, biltemasta? Mitä maksaa? Mikä sen oikea nimi on?

Toinen ongelma on se että satunnaisessa käytössä liittimet hapettuu ja kontakti on huono. Eikös tuohon ole olemassa jotain "virtasuihketta" jolla kontakti paranee? Mitä se suihke on oikealta nimeltään?

Terveisin, tumpelo kärry vetäjä

2

1802

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fyuir6yuir

      näkyi maksavan 18 euroa. Jos on uusi auto ja tehdaskoukku, tulee adapteri yleensä koukun mukana. Kannattaa tarkistaa auton varusteista.

      • parikin mallia

        Toinen oli vähän yli kympin ja toinen vähän alle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      150
      2456
    2. 79
      1056
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      987
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      966
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      73
      803
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      74
      626
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      91
      573
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      546
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      532
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      498
    Aihe