olen...

miettinyt tällästä asiaa kun, että miksi suomessa muutetaan kaikenmaailman hotellit ja sun muut paikat maahanmuuttajien vastaanottokeskusiksi, missä on suomalaisten köyhien ja asunnottomien vastaanottokeskukset. eikö suomalaisten asiat pitäisi laittaa kuntoon ennen kuin otetaan näitä pyrkyreitä???!!!
4133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

minustakin maan johdon tulisi ensin hoitaa oman kansan asiat kuntoon, mutta jostain syystä suomainen köyhyys on lakaistu maton alle. Suomalaiset kodittomat on lakastu maton alle. pahoin voivat ja psykiatrista hoitoa tarvisevat on lakaistu maton alle. mitä tarvitaan vissiin on lisää jokelan kouluammuntoja, lisää epätoivon huutoja kansalaisilta epätoivoisina tekoina, niin sitten poliitikko EHKÄ tajuaa. tosin epäilen tätä vahvasti että suomalainen 15 tonnia kuussa saava poliitikko enää mitään tajuaa.

Äänestä

suomen herra kaappauksen uhri,jota peitellään.
Hotellit ja velan otot Somaleillekko kaikki?

Äänestä

asian kun ilmasee suomessa niin silloin on välittömästi rasisti!!! tuntuu nämä kaikenlaiset kettutytöt unohtaneen, että suomessakin olisi asunnottomia asuntoja vailla...

Äänestä
  • kokeilla otetaanko heidät noihin hotelleihin asumaan. Syömään ja juomaan ilmaiseksi. Siitä se lähtee, lehdistö vielä paikalle

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tph kirjoitti:

miettinyt tällästä asiaa kun, että miksi suomessa muutetaan kaikenmaailman hotellit ja sun muut paikat maahanmuuttajien vastaanottokeskusiksi, missä on suomalaisten köyhien ja asunnottomien vastaanottokeskukset. eikö suomalaisten asiat pitäisi laittaa kuntoon ennen kuin otetaan näitä pyrkyreitä???!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu