Tutustumismatka teokseen ”Kansamme parhaaksi”..

"Kansamme parhaaksi" Markku Marttila Gummerus 1990 ISBN 951-710-111-2; selittää paljon, miksi Suomen tie oli jo 1890-luvun lopusta ryhtyä hävittämään alaihmisiä ja liittyä saksalaiseen rotuhygieniaan ja idän sotaretkeen "Barbarossaan". Tämä selittää hyvin myös sen, että veljemme akselissa olivat saksalaisia ja ruotsalaisia ja oma oikeistomme.

Olemme kiistatta olleet rotuhygienia kytköksillämme tuhoamassa "alempi-rotuisia" joista yksi ja suurin ryhmä olivat slaavit ja siis myös venäläiset ja valkovenäläiset.

Rotuhygieeniset pyrkimyksemme perustelevat kiistatta tulevat toimemme ja ne elävät vieläkin hallinnossamme. Somalimiehen karkotus Somalimaahan oireilee hyvin näitä historiamme tavoitteita vielä nyt 2009, jotka edelleen kytevät kuin tuhkaan peitelty hiili, kun hieman puhaltaa. Puhumattakaan nyt köyhistä ja syrjäytetyistä, joita Suomi potkii muuten vaan jaloissaan.

Kun selitetään osuuttamme sotaan NL vastaan, tulee se selittää liittämällä mukaan se kaikki todellisuus, joka kuvaa asiaa oikein. Ja rotuhygieenisiä tekoja emme Suomesta irti saa vaikka saippualla pesisimme.
12547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

kaiken kertoi pieni punainen kirja, joka huokuu pelkkää totuutta?

Äänestä
  • Aloittaja

    Laitoin kirjan ISBN 951-710-111-2 ja nyt vielä ISSN 1238-3503 numeron esiin, jotta voi vakuuttua kirjan aitoudesta. Siinä on 435 sivua ja on Suomen historiallisen seuran julkaisuuja 1999. Tutkimuksen rahoittaja on toiminut mm. Tampereen yliopisto, Alli Paasikivisäätiö ja Suomen-Ruotsalainen kulttuurirahasto.

    On varsin typerää heitellä väitteitään ilman mitään argumentaatiota ja todentamislähteitä. Toki tyypillistä porvarille, jonka naisjärjestöt jo 1900 alussa kunnostautuivat rotuhygieenikkoja, eikävätkä vain porvarien kotitalouksien siivoojina.

    Äänestä

  • UPDATE_8746763 kirjoitti:

    Laitoin kirjan ISBN 951-710-111-2 ja nyt vielä ISSN 1238-3503 numeron esiin, jotta voi vakuuttua kirjan aitoudesta. Siinä on 435 sivua ja on Suomen historiallisen seuran julkaisuuja 1999. Tutkimuksen rahoittaja on toiminut mm. Tampereen yliopisto, Alli Paasikivisäätiö ja Suomen-Ruotsalainen kulttuurirahasto.

    On varsin typerää heitellä väitteitään ilman mitään argumentaatiota ja todentamislähteitä. Toki tyypillistä porvarille, jonka naisjärjestöt jo 1900 alussa kunnostautuivat rotuhygieenikkoja, eikävätkä vain porvarien kotitalouksien siivoojina.

    Myös minun exvaimoni äiti joutui kokemaan natsien kauhut, mm. kloogan keskitysleirillä ollessaan. http://wikimapia.org/5260524/fi/Kloogan-keskitysleiri http://agricola.utu.fi/tietosanomat/luovutetut/ylikangashaik.php

    selvisi kuitenkin hengissä ja liittyi sotien jälkeenn kommunistiseen puolueeseen ja työskenteli kuolemaansa saakka Tamsalun kaupungissa samassa kaupunginhallituksen virastossa.

    Eihän porvaristo tule koskaan myöntämään petomaisia tekojaa, sehän olisi heitille aivan liikaa myöntää rikoksensa.

    Äänestä

http://www.google.fi/search?hl=sv&q="homo soviet"&btnG=Google-sökning&meta=&aq=f&oq=


Ilman homo sovietia ei myöskään kommunismia.

Oletko sinä itse mahdollisesti jokin prototyyppi tai kokeiluversio kommunistien rodunkehittelytyössä???

Harvoinhan ne ensimmäiset versiot uutta tuotetta kehiteltäessä ovat toimivia...

Äänestä
  • HEI!

    ONKO KOSTOSOTA KOSKAAN JÄRKEVÄ JA HYVÄKSYTTÄVÄ STRATEGINEN JA TAKTINEN VALTIOTOIMI?



    Minusta tuntuu kummalliselta se, että on unohdettu tälläkin listalla se asia, että USA:ssa oli jo 1980-luvulta lähtien kolme-neljä-kertaa enemmän vankeja kuin ns. pahimmissa Generalissimus Josif Stalin rp:n hallinta-ajan "vainotoimissa".

    Jos Teidän Äärioikeistolaisten puheet ja kirjoitukset pitäisivät paikkansa ns. Vankileirien Saaristoasiassa Neuvosto-Venäjällä, niin tilannehan pitäisi olla se, että Neuvostoliitossa toinen puoli väestöstä olisi vartioinut toista puolta ja HYVÄ KYSYMYS olisi ollut se, että kuka tai ketkä olisivat tehneet kaikki ne työt, jotka olisi ollut pakko hoitaa kuten elintarviketuotanto, tarvittavat investointivälineet ja muu tarpellinen teollisuustuotanto.

    Minusta ainakin Teidän Äärioikeiston kovassa Venäjä-vihassa paistaa läpi jokin muu kuin pelkkä TOTUUS, joten olisiko Teidän ajattelunne ja toimintamme lähtökohta se paljon korostettu ROTUPUHTAUS eli pitää tuhota kaikki Ali-ihmiset kuten värilliset ja Slaavit eli ns. venäjänkielinen väestöryhmä.

    Jos meikäläinen Revisionistina ei hyväksy HR:n kovaa vallankumoussekoilua, sillä minulle riittää täysin yhteiskunnallisten ongelmien järjestelyyn LAKIKIRJA ja SOSIAALIPOLITIIKKA eli sosiaalipoliittiset rahastot, niin kuitenkin minun on pakko olla HR:n kanssa samaa mieltä siinä, että jo TAISTELUNI-kirjassa (MEIN KAMPF) Toveri Adolf Hitler julisti kovan tuomion Ali-ihmisille kuten venäjänkieliset ja Juutalaiset sekä värilliset.

    HYVÄ ANTIPUNIIKKI minusta ei ole mitään järkeä siinä, että tuomitsee täysin Neuvosto-Venäjän Teräsmieshallinnon, mutta unohtaa samalla vastaavat ja paljon kovemmat väestön Terroritoimet tämän länsimaisen "kansanvallan" piirissä ja yhteydessä.

    Minusta ei ole yhtään mitään järkeä siinä, että ajattelee ja toimii Mustavalkoisesti, kun tosiasiassa me joudumme elämään monikirjoisessa yhteiskunnassa ja valtioyhtymässä, halusimme tai ei.

    Niin TOTUUS Hyvät Äärioikeiston Edushenkilöt voi tehdä kipeää ja voi jopa tuntua puhdasotsaisten Iskutaistelijoiden keskuudessa vääryydeltä, mutta jos me unohdamme Arkimaailman, niin me lyömme aina päämme jos minkälaiseen mäntyyn tai kiviseinään, mutta myös se on hyvä huomata, että jos me emme halua oppia Historiasta yhtään mitään, niin me toistamme virheemme aina täysin samanlaisina.

    Nykymaailmassa Sotakiihkoilu ja Kostosodan haikailu ja valmistelu on suorastaan hengenvaarallista, sillä sekä Nyky-Venäjällä että NATO:lla on käytössään Strategiset Ydinasejoukot Mannerten välisine Ydinohjusiskujoukkoineen.

    Niin onko täällä TELLUS-planeetalla enään Ydinasesodan jälkeen olemassa Biologista elämää vai onko tänne jäänyt vain GEOLOGIA ja BIOLOGIA olisi tuhoutunut TÄYSIN?

    Onko mietittävää Hyvät Äärioikeiston Erikoisnerot ja Iskutaistelijat?


    KOTIMAA ja KULKURIREMMI

    Äänestä

Ethän sinä vaan ole mikään epäonnistunut kommunistien rodunkehittelykoekappale?

Onko sinulle kerrottu, että kommunistit kehittivät täysin uutta ihmistä - heille ei mikään nykyisistä roduista riittävän hyvä.

Mitähän komunistien kaikille koekappaleille tapahtui??

Äänestä
  • Olen yhä vakuuttuneempi siitä,että alunperin Kallesta piti tulla Paholaisen mopon pakoputki mutta sitten enempihäpeävät porvarit tarjosivat hänelle keskustelijanpaikkaa kommunistipalstalla.

    Äänestä

  • Wäinä kirjoitti:

    Olen yhä vakuuttuneempi siitä,että alunperin Kallesta piti tulla Paholaisen mopon pakoputki mutta sitten enempihäpeävät porvarit tarjosivat hänelle keskustelijanpaikkaa kommunistipalstalla.

    Se vain säälittäää teitä raukkoja, että kun älykkäät sanat loppuvat, turvaudutte sitten alatyylin kirjoitteluun,

    No joo, itsehän häpiänne kärsitte...

    Äänestä

  • fighter53 kirjoitti:

    Se vain säälittäää teitä raukkoja, että kun älykkäät sanat loppuvat, turvaudutte sitten alatyylin kirjoitteluun,

    No joo, itsehän häpiänne kärsitte...

    löytyy varsin huomattavia määriä intokomujen kuten hannun että esan teksteistä. Kun alat moittia muita alatyylistä niin ota kaikki mukaan.

    Äänestä

Luin juuri äsken lehdestä,en nyt muista mistä lehdestä,Suomen suhteesta Japaniin.Olisiko juttu ollut kirja-arvostelu?
Japanin pyrkimykset rajoillaan olivat ristiriidassa Venäjän etujen kanssa.Se johti Venäjän-Japanin sotaan. Toisella puolella Venäjää Suomi suuruhtinaskuntana pyrki irti emämaasta. Itämerenlaivastokin purjehti hätiin,matka kesti 8 kuukautta,Tsushiman meritaistelu ratkaisi sodan Japanin voitoksi ja merkitsi iskua Venäjän monarkialle. Itämerenlaivastokin tuhottiin. Venäjän häviö oli Suomen itsenäisyyspyrkimyksille etu.

Kun Ahvenanmaan kysymystä ratkottiin Kansainliitossa,niin Suomen asianhoitaja Japanissa sai japanilaisen tuttavansa kautta nähtäväkseen Ruotsalaisten piirtämän kartan,josta puuttui koko Turun saaristo.Sillä pyrittiin todistelemaan Ahvenanmaan luonnollista kuulumista Ruotsiin. Tuttavan sukulainen oli Japanin edustaja Kansainliitossa ja oikea kartta saatiinkiin toimitettua hänelle. Japanin edustaja vaikutti merkittävästi siihen,että Kansainliitto Ahvenanmaan ratkaisussaan päätti sen olevan osa Suomea. Japani saarivaltiona ymmärsi Suomalaisten pyrkimykset.

Suomella oli suhteet Japaniin jo ennen itsenäistymistä ja sen aikana.Niin myös maailmansotien välillä ja toisen maailmansodan aikana. Italian fasisteihin ja Saksan natseihin suhteita ylläpitäneet tunnetaan porvarienkin historiakirjoituksessa. Saksan rinnalla taistelleen Japanin ei niinkään. Japanin-Kiinan sota ja vaikkapa Nangingin verilöyly käynee osoitukseksi Japanin rotupolitiikasta.Samoin Korea taikka toisesa maailmansodassa miehitettyjen alueiden kansojen kohtelu. Nämä eivät haitanneet suomalaisten oikeistoporvarien suhdetta Japaniin.Ja miksi olisi haitannut,eiväthän tuhoamisleirit haitanneet Saksansuhteitakaan.

Porvareiden mielestä meidän tulisikin nyt selvittää ensimmäiseksi Stasi-listan sisältö.Olen samaa mieltä ja odotan milloin porvarihallitus sen tekee.
Toiseksi voisimme selvittää,kenen isoisät rikastuivat Japaninsuhteillaan. Käsittääkseni sellaista asioiden yleistä selvittämistä suosiva ilmapiiri oli vallalla joitakin aikoja sitten Nurnbergissa.

Äänestä
  • tiedätkö, minä ymmärrän periaatteessa pointtisi; keisarillinen japani oli pahimmillaan jotain niin ei-inhimmillistä fasismia - jos fasismia nyt jotenkin pitäisi kuvata ilman kommunistista yleisretoriikkaa, jossa fasisti on jokainen ei-kommunisti.

    mutta tälläkin palstalla ovat kommunistit suuressa viisaudessaan tehneet sodanaikaisesta japanista jonkun marttyyrin itselleen; he ovat hehkuttaneet kuinka japani oli joku viaton uhri, joka joutui sotaisan imperialistin yhdysvaltain terroritoimen kohteeksi hiroshimassa ja nagasakissa. sytyttävät saatana vieläkin kynttilöitä vuosittain. no, ehkäpä kuolleiden siviilienm vuoksi niitä voi sytytelläkin mutta kun koko homma on pelkkää kommunistien propagandaa; heille kun on yrittänyt selittää minkäsortin yhteiskunta japani oli ja miten paljon se tuotti murhetta ja sanoinkuvaamattomia tekoja ympärilleen niin hukkaan menee puhe; paha amerikka tulee vain esiin. ei se, että amerikka kertalaakilla lopetti vainon ja sorron.

    mutta tämä on kommunistin propagandaa; jos neuvostoliitto olisi omannut ison pommin, pudottanut sen japaniin, lopettanut sodan ja miehittänyt kotisaaret niin tälläkin palstalla juhlittaisiin vuosittain sodan päättymistä kaukoidässä, keisarillisen fasismin nujertamista ja vapauden voittoa kapitalisteista. kommunisti on valjastanut atomipomminkin omiin tarpeisiinsa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_8746763 kirjoitti:

"Kansamme parhaaksi" Markku Marttila Gummerus 1990 ISBN 951-710-111-2; selittää paljon, miksi Suomen tie oli jo 1890-luvun lopusta ryhtyä hävittämään alaihmisiä ja liittyä saksalaiseen rotuhygieniaan ja idän sotaretkeen "Barbarossaan". Tämä selittää hyvin myös sen, että veljemme akselissa olivat saksalaisia ja ruotsalaisia ja oma oikeistomme.

Olemme kiistatta olleet rotuhygienia kytköksillämme tuhoamassa "alempi-rotuisia" joista yksi ja suurin ryhmä olivat slaavit ja siis myös venäläiset ja valkovenäläiset.

Rotuhygieeniset pyrkimyksemme perustelevat kiistatta tulevat toimemme ja ne elävät vieläkin hallinnossamme. Somalimiehen karkotus Somalimaahan oireilee hyvin näitä historiamme tavoitteita vielä nyt 2009, jotka edelleen kytevät kuin tuhkaan peitelty hiili, kun hieman puhaltaa. Puhumattakaan nyt köyhistä ja syrjäytetyistä, joita Suomi potkii muuten vaan jaloissaan.

Kun selitetään osuuttamme sotaan NL vastaan, tulee se selittää liittämällä mukaan se kaikki todellisuus, joka kuvaa asiaa oikein. Ja rotuhygieenisiä tekoja emme Suomesta irti saa vaikka saippualla pesisimme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu