Sport Vs. Ässät/Lukko

Ei mitään saumaa!

Jos Sportti jollain ihmeen konstilla etenisi liigakarsintaan, niin ei liigajengillä ole tuossa hädän päivää!

Verrataanpa vaikka joukkueiden senttereitä,

Sport:

1. Takala
2. Sihvonen
3. Suonpää
4. Laitinen (Prudden)

Ässät:

1. Damon
2. Tähtinen
3. Kuparinen
4. Rasmussen

Lukko:

1. Saarenheimo
2. Lindgren
3. Viinanen
4. Koponen

Täsäpä nämä "pelintekijät"

..vertailusta käy ilmi kuinka kädettömät sentterit Sportilla on liigajengeihin verrattuna!

Uskon että pelkästään tämä aspekti vaikuttaa jo niin paljon että sarja menee Ässille tai Lukolle 4-0, Sportin uskomattomalla munkilla 4-1.

5

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SM-liigaa....

      ei ole mitään mahdollisuuksia, ei mitään. 4-0 päättyy varmasti koko sarja. Mukavahan se on, että Mestisporukka näkee sen valtavan eron Liigajengiin. Hyvää kesää Mestis.

      • SaPKo olisi noussut liigaan.


      • Hirttomies
        SavoRULES kirjoitti:

        SaPKo olisi noussut liigaan.

        Jos ei olis joutunut mestiskarsintoihin. Mutta onhan sekin parannusta jos vertaa viime kevään tasonmittauspeleihin.


      • VaasanMaila

        La 28.03   Ässät - Sport
        Ti 31.03   Sport - Ässät
        To 02.04   Ässät - Sport
        La 04.04   Sport - Ässät

        PS. 1379 yleisökeskiarvolla en paljon naureskelisi. Meillä jää sen verran oven ulkopuolellekin...


    • tosi hätä

      Tätä se on sitten ensi kautena, jos ja kun ässät tippuu Mestikseen. Borilaiset häiriköivät ja pilaavat koko keskustelun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      212
      9800
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      50
      4587
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      130
      4080
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      114
      3969
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      210
      3743
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      44
      3079
    7. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      17
      2051
    8. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      157
      1633
    9. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      99
      1580
    10. Nuoret pois politiikasta!

      Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!
      Maailman menoa
      3
      1432
    Aihe