Jos Sportti jollain ihmeen konstilla etenisi liigakarsintaan, niin ei liigajengillä ole tuossa hädän päivää!
Verrataanpa vaikka joukkueiden senttereitä,
Sport:
1. Takala
2. Sihvonen
3. Suonpää
4. Laitinen (Prudden)
Ässät:
1. Damon
2. Tähtinen
3. Kuparinen
4. Rasmussen
Lukko:
1. Saarenheimo
2. Lindgren
3. Viinanen
4. Koponen
Täsäpä nämä "pelintekijät"
..vertailusta käy ilmi kuinka kädettömät sentterit Sportilla on liigajengeihin verrattuna!
Uskon että pelkästään tämä aspekti vaikuttaa jo niin paljon että sarja menee Ässille tai Lukolle 4-0, Sportin uskomattomalla munkilla 4-1.
Sport Vs. Ässät/Lukko
5
242
Vastaukset
- SM-liigaa....
ei ole mitään mahdollisuuksia, ei mitään. 4-0 päättyy varmasti koko sarja. Mukavahan se on, että Mestisporukka näkee sen valtavan eron Liigajengiin. Hyvää kesää Mestis.
- Hirttomies
SavoRULES kirjoitti:
SaPKo olisi noussut liigaan.
Jos ei olis joutunut mestiskarsintoihin. Mutta onhan sekin parannusta jos vertaa viime kevään tasonmittauspeleihin.
- VaasanMaila
La 28.03 Ässät - Sport
Ti 31.03 Sport - Ässät
To 02.04 Ässät - Sport
La 04.04 Sport - Ässät
PS. 1379 yleisökeskiarvolla en paljon naureskelisi. Meillä jää sen verran oven ulkopuolellekin...
- tosi hätä
Tätä se on sitten ensi kautena, jos ja kun ässät tippuu Mestikseen. Borilaiset häiriköivät ja pilaavat koko keskustelun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2129800Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen504587Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1304080Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1143969- 2103743
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik443079Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL172051Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1571633Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its991580Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!31432