ENSIN SANOTTIIN ET SE TULEE TOUKOKUUN ALUSSA JA WEBBISIVUILLA JOKU SUNTUUBI VAI MIKÄ SE OLI ETTÄ VASTA ELOKUUUSSA
KUMMALLISTA KUMMALLISTA KUMMALLISTA TOIMINTAA
VASTUULLISET VASTAUKSIA !!!!!!!!!!!
KUMMALLISTA KUMMALLISTA KUMMALLISTA TOIMINTAA
VASTUULLISET VASTAUKSIA !!!!!!!!!!!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tarjoudu myös auttamaan äläkä nettipalstoilla valittele!
taidat olla niitä jotka olisi tumputettava uudestaan jotta ymmärtäisit paremmin
Onko siitä jo ajankohtaisempaa tietoa, mikä on hallin kohtalo?
tuleminen on kiinni Mikkelin kaupungista ja sen välinpitämättömyydestä. Lupauksia ei pidetä tilan kunnostamiseksi. Nyt keilaporukka etsii uutta tilaa. Sillä tavoin kaupunki kannustaa omatoimiseen harrastamiseen.
se aiemmin ajateltu paikka olisi jo ulkoisilta ja ympäristöllisiltä puitteiltaankin ollut aika hurja....
Olisi siinä toisen kaupungin vierailla ollut äimistelemistä.
tärkeämpää sisältö vai ulkonäkö?
Ketä kiinnostaa joku keilapallon linkoaminen ränniin?!
Menkää lenkille kalevankankaan tai Urpolan haastaviin ja kauniisiin maastoihin.
Keilahalli..pyh!
jos ei oteta mukaan asianantuntijaa suunnitteluun tietyt tahot haluavat estää ja sotkea
keilahallin tulon. Mikä sport mikkeli se on jos potkupalloa saa potkia kohta useilla tekonurmilla ja ei keilahallia voi vattu o takapajula koko mikkeli
hassuinta hevosmiesten tietotoimiston mukaan on se että nämä veselit jotka suunnittelivat sitä tuohon paikkaan eivat ottaneet huomioon paloturvallisuutta
toki sitten suurella melulla projektipystyyn
ja susihan siitä tuli voi niitä poloja työntekijöitä joita oikein länkkärin ilmoituksella haettiin varmaan kiva olla epätietoisuudessa ja kokoomuslaisessa TOIVOSSA työn alkamisen suhteen
Taitaa olla se kuuluisa myhäilevä henki jälleen pääosassa tässäkin farssissa
ei tartte kauaa miettiä miksi mikkelissä ei ole mitään urheilullisesti merkittävää
eihän tostakaa tuu yhtään mitäään tämä on se kaupunkimme ihmisten perus ajatusmalli sekä se saamarin suuri vahingon ilo ja kateus
paikkana se oli hyvä jos ollut oieat asiantintevat teijät eikä nämä pätemisen tarpeiset nahjukset
kyse onkin siitä miten asia suunniytellaan ja sitten toteutetaan hyvin suunniteltu on puoliksi tehty
Ei tarvita mitään keilahalleja tänne, keilatkaa jossain muualla.
taas lukea rakentavan ja kannustavan mikkeliläisen mielipiteen!
Onko mitään tietoa aikataulusta tai uuden hallin paikasta? Haluan hohtokeilaamaan!!!
haluat? Mene sit urpolan kentälle sinne tivoliin. Eikös siellä ole just tollasia pellejuttuja.
ne karjaportin tilat olivat jo floppi alkumetreillä, tyypillistä mikkeliläistä sähläämistä.
kaikki puhuivat, että nyt tulevat upeat tilat vanhan karjaportin tiloihin ja tämä oli varma tieto harrastajilta ja kaupungilta.
sitten lehdessä luki, jonkun ihmisen suusta tieto, että keilaamiseen nämä vanhat karjaportin tilat ovat VÄLIAIKAISET, koska tontille on kaavoitettu tulevaisuudessa aivan jotain muuta, mutta puhe oli, että tehdään sinne väliaikaiset tilat?!?!?!?!
siis vittu mitä kusipäistä vehkeilyä, kuka vatipää tosissaan kuvitteli, että olisi järkevää rakentaa 300 000 euroa maksavat VÄLIAIKAISET TILAT JOHONKIN VITUN PALLOJEN PYÖRINTÄÄN JOKA OSUESSAAN KAATAA KEILOJA.
joo olisi ollut aivan 100% fiksua rakentaa keilahalli sinne karjaportin tiloihin puolella miljoonalla eurolla, sitä varten, että se on VÄLIAIKAINEN RATKAISU.
joku muukin ilmeisesti lääkkeettömänä päivänä kaupungilla tajusi, että hei niinhän se on aivan hullua rakentaa vähintään 300 000 eurolla väliaikainen halli.
hiphei.
se olisi ollut mikkeliläistä ajattelutapaa, että se olisi jo rakennettu sinne ja sitten 6 vuoden päästä olisi purettu ja ihmetelty, että oliko järkeä.
nyt järki voitti, useimmiten mikkelissä voittaa sisäsiittoisuus.
tulee se