USA ottaa miljoona uutta kansalaista/vakinaista työntekijää joka vuosi. 30/1 joka vuosi. Heillä on varaa siihen. USA on suvereenisti maailman rikkain valtio, mitataan sitä millä mittapuulla tahansa.
http://www.youtube.com/watch?v=PvqwHGH3Tlw
http://www.youtube.com/watch?v=PvqwHGH3Tlw
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ne ei elätä mitään somali paskaa siellä,sulla pitää olla fyrkkaa tiedän kun olen ollut töissä usa:ssa
on muuttanut arviolta n. 70 000 joista osa tietysti jo ennen sisällissotaa.
Usa on hyvä esimerkki hallitusta maahanmuutosta. Kyseisellä valtiolla on vuosittaiset KIINTIÖT jopa Euroopan valtioille.
Yhdysvaltain somalit ovat meksikolaiset joita juoksee rajan yli 8000 per päivä tuoden mukanaan mm. huumerikollisuutta. Nythän Obama on vetämässä armeijan Meksikon rajalle tätä maahanmuuttoa pysäyttämään eli keinot maahanmuuton tarkoituksenperäisyyden kontrolliin on huomattavasti eri kuin meillä.
Sitäpaitsi yhdellekään Euroopan valtiolle, edes Britannialle, ei ole ollut maahanmuutosta mitään kansantaloudellista hyötyä. Ainoa hyöty mikä maahanmuutosta on saatu on sen eriarvoistava vaikutus jota toki oikeistopuolueet kannattavat. Kun on paljon porukkaa niin voidaan maksaa huonoa palkkaa, jonkun se duuni on pakko ottaa vastaan.
USAssa on miljoonia laittomia maahanmuuttajia ja uusia tulee jatkuvasti lisää. Koko maa on konkurssikypsä ja romahduksen partaalla, valkoiset kohtapuoliin vain pieni vähemmistö.
Todella hyvä esimerkki... monikulttuurin ja laajamittaisen maahanmuuton vaaroista.
mutta niitä ei otetakaan kunniakansalaisiksi kuten Asteroid Suomessa