Vain hyvin pahaa unta

Hullunkiilto silmissä Ape

Ei tämä ole totta.Sen kertoo jo se että Kalpa voitti Hpk:n puolivälierissä, eihän se ole oikeasti mahdollista.Ässienkin pitäisi olla mitalipeleissä.

Joten eiköhän paha uni pian taas lopu ja Lukko ,Ässät pelaavat välierissä vuodesta toiseen SM-liigassa ja jotkut vitun Kalpaset,Jyppiset mestiksessä jonne ne kuuluu.

2

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paniikissa

      Vaikka tökerösti vitsillä yritit hämätä,niin kyllä huomaa, että borissa pelätään tosissaan. Pahin painajainen toteutui, kun Liiga avattiin. Ei ihme, että juuri ässät vastusti avaamista. Taisitte tietää heti, että karsinnat kutsuu.

      Tosiasia on, että sekä ässät että Lukko joutaisivat kumpikin tippumaan Mestikseen. Mestiksessä on lukuisia joukkueita, jotka ansaitsisivat Liiga -paikan näiden Satakunnan pelleporukoiden sijaan.

      • oikeasti

        jääkiekosta keskustelevia on todella murto-osa ja vielä vähemmän siitä jotain tietäviä. sinä valitettavasti kuulut fobioinesi näihin jälkimmäisiin ja kun lukee kirjoituksesi ensimmäisen lauseen, niin tajuaa jo kaiken. yritä jättää koneella olo vähemmälle, nauti raikkaasta ulkoilmasta ja ala harrastaa jotakin. kunto nousee, aivot saa happea ja sinusta voi, paino sanalla voi varttua yhteiskuntaamme kelpo tukipilari...:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      59
      2852
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      125
      2060
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1778
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      163
      1365
    5. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      73
      1331
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      62
      1282
    7. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      69
      1165
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1122
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      73
      1059
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      33
      1007
    Aihe